Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga, 87 380 lekė nė muaj.
2) Tė ardhura nga pagesa kalimtare si Ministėr Drejtėsie, 844 673 lekė, pėr vitin 2016.
3) Tė ardhura nga paga si administrator i shoqėrisė 'Naco&Franko - Partners' (pėr periudhėn janar- gusht 2017.), bruto 1 079 727 lekė, neto 875 217 lekė.
4) Tė ardhura nga paga si deputet shtator 2017, shuma 156 770 lekė.
5) Tė ardhura nga pagat mujore dhe pėrfitime tė tjera ligjore qė rrjedhin nga 'Statusi i deputetit', (pėr periudhėn shtator - dhjetor 2017.), 436 556 lekė neto.
6) Tė ardhura nga honorare nga pjesėmarrja nė komisione, 42 500 lekė neto.
7) Tė ardhura pėr rimbursimin e shpenzimeve tė karburantit, 109 333 lekė.
8) Tė ardhura pėr rimbursimin e shpenzimeve tė telefonit, 46 467 lekė.
9) Tė ardhura nga honorare dhe dieta brenda vendit, akomodim, 112 875 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneTė ardhura nga shitje kuotave 51% tė kompanisė 'Naēo&Franko-Partners', 51 000 lekė, shitur bashkėshortes Znj. Theodhora Naēo. Pjesa e mbetur e kuotave prej 49% zotėrohet nga djali, Franko Naēo.
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naēo, tė ardhura nga paga pranė 'Naco&Franko-Partners' (pėr periudhėn janar - shtator 2017.), bruto 663 405 lekė, neto 530 441 lekė.
3) Djali, Franko Naēo, tė ardhura nga paga pranė 'Naco&Franko - Partners' (pėr periudhėn shkurt - shtator 2017.), bruto 766 500 lekė, neto 612 769 lekė.
4) Vajza, Betina Naēo, tė ardhura nga paga pranė Agjencisė sė Sigurimit tė Depozitave, 74 687 lekė/muaj, nė total 530 000 lekė.
5) Vajza, Betina Naēo, tė ardhura nga leje lindje pėr periudhėn 26.10.2016-17.09.2017, vlera 290 000 lekė.
6) Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naēo, tė ardhura nga paga (pėr periudhėn shtator - dhjetor 2017.), pranė studios ligjore 'Naēo&Franko Partneres' sh.p.k, 319 708 lekė neto.
7) Djali, Z. Franko Naēo, tė ardhura nga paga mujore 100 300 lekė (pėr periudhėn shtator - dhjetor 2017.), pranė studios ligjore 'Naēo&Franko Partneres' sh.p.k, 319 708 lekė neto.
8) Vajza, Znj. Betina Naēo, tė ardhura nga paga nė Agjencinė e Sigurimit tė Depozitave (pėr muajt shtator - dhjetor 2017.), shuma 350 889 lekė neto.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura nga shitja e makinės mė 20.07. 2017, nė pronėsi tė familjes, vlera 7 000 euro.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naēo aksionere e 51 % tė aksioneve tė studios ligjore 'Naēo & Franko Partneres' sh.p.k, blerė 51 000 lekė mė 31.08.2017.
2) Pronar me 100 % i njė shtėpie banimi + shtese me sip. 170 m2 nė Tiranė, vlera 6 500 000 lekė nga tė cilat 5 000 000 lekė janė marrė kredi nė Raiffeisen Bank dhe pjesa tjetėr 1 500 000 janė kursime ndėr vite. Shtėpia ėshtė blerė nė vitin 1999 ndėrsa shtesa ėshtė ndėrtuar nė vitin 2000 dhe ėshtė legalizuar dhe hipotekuar nė vitin 2015.
3) Gjendja e depozitės bankare nė Raiffeisen Bank, tė ardhura nga paga dhe kursime ndėr vite, 1 229 594 lekė.
4) Gjendja e depozitės bankare nė Raiffeisen Bank, tė ardhura nga paga dhe kursime ndėr vite, 15 532 euro.
5) Gjendja e depozitės bankare nė Raiffeisen Bank, tė ardhura nga paga dhe kursime ndėr vite, 772 GBP.
6) Gjendja e depozitės bankare nė Credins Bank, tė ardhura nga paga dhe kursime ndėr vite, 950 000 lekė.
7) Kredi bankare pėr blerje apartamenti marrė nė vitin 1999 nė shumėn 5 000 000 lekė, me interes 3 %, afat 25 vjet dhe kėst mujor 23 746 lekė. Detyrimi i shlyer pėr periudhėn shtator- dhjetor 2017, shuma 80 000 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 1 739 992 lekė.
8) Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naēo, gjendja e depozitės nė Credins Bank, 300 000 lekė.
9) Djali, Z. Franko Naēo, gjendja e depozitės bankare nė Credins Bank, tė ardhura nga paga, 100 000 lekė.
10) Djali, Z. Franko Naēo, aksioner me 49 % tė aksioneve tė studios ligjore 'Naēo&Franko -Partneres' sh.p.k. pėr vitin 2017 nuk ėshtė shpėrndarė dividenti pasi bilanci mbyllet nė mars 2018.
11) Vajza, Znj. Betina Naēo, gjendja e depozitės bankare nė Raiffeisen Bank, 120 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka