Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura bruto nga paga mujore dhe pėrfitime tė tjera ligjore qė rrjedhin nga funksioni i Deputetit tė tilla si: pjesmarrjet nė komisione, nėnkomisione, kėshilla, dietat dhe rimbursime tė shpenzimeve tė karburantit, telefonisė pėr vitin 2018 janė nė shumėn 3 003 115 Lekė. Tė ardhurat neto tė kaluara nė njė llogari pranė njė bankė tė nivelit tė dytė janė 2 224 255 Lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naēo, tė ardhura bruto nga paga pranė studios ligjore “Naēo & Franko Partners” Sh.p.k, tė depozituara nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 100 300 Lekė ku e ardhura neto ėshtė 89 066 Lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naēo, administratore dhe ortake 51% e shoqėrisė Naēo&Franko Partners Sh.p.k, pėr tė cilėn nė vitin 2018 nuk ėshtė bėrė shpėrndarja e dividentit tė shoqėrisė.
3) Djali, Z. Franko Naēo, tė ardhura bruto nga paga pranė studios ligjore “Naēo & Franko Partners” Sh.p.k, tė depozituara nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 100 300 Lekė, e ardhura neto ėshtė 89 066 Lekė.
4) Djali, Z. Franko Naēo, ortak 49% pranė shoqėrisė Naēo&Franko Partners Sh.p.k, pėr tė cilėn nė vitin 2018, akoma nuk ėshtė bėrė shpėrndarja e dividentit tė shoqėrisė.
5) Vajza, Znj. Betina Naēo, tė ardhura bruto nga paga dhe shpėrblimet pranė Agjensisė sė Sigurimit tė Depozitave, shuma 1 873 552 Lekė, ku e ardhura neto ėshtė 1 491 721 Lekė.
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura nė vlerėn 220 000 Euro nga shitja e shtėpisė sė banimit plus shtesė apartamenti nė Tiranė, nė bazė tė Kontratės sė Shitjes “me kusht kreditimi” datė 25.04.2018. Mjetet monetare janė depozituar nė njė llogari bankare pranė njė bankė tė nivelit tė dytė.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e depozitės nė njė bankė tė nivelit tė dytė me tė ardhura nga paga dhe kursime ndėr vite, 400 000 Lekė.
2) Gjendja e depozitės nė njė bankė tė nivelit tė dytė me tė ardhura nga paga dhe kursime ndėr vite, 13 532.3 Euro.
3) Gjendja e depozitės nė njė bankė tė nivelit tė dytė nga tė ardhurat e shitjes sė pasurisė sė paluajtshme, shuma 100 500 Euro.
4) Gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 772 Pound.
5) Gjendja e depozitės nė njė bankė tė nivelit tė dytė me tė ardhura nga paga dhe kursime ndėr vite, 275 832 Lekė.
6) Kontratė Porosie datė 26.03.2019, me qėllim blerje apartamenti nė vlerėn 71 940 Euro, tė lidhur me njė subjekt privat. Pėr vitin 2018 ėshtė shlyer shuma 20 000 Euro si detyrime tė kontratės sė porosisė dhe detyrim i mbetur i palikuduar nė 31 Dhjetor ėshtė 51 940 Euro.
7) Pronar 100% i njė automjeti Toyota Rav4 blerė nė shumėn 5 000 Euro nė bazė tė kontratės sė shit-blerjes datė 27.06.2018.
8) Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naēo, gjendje tė depozitės nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 20 000 Lekė.
9) Djali, Z. Franko Naēo, gjendje tė depozitės pranė njė banke tė nivelit tė dytė, me burim tė ardhurat nga paga, shuma 10 000 Lekė.
10) Vajza, Znj. Betina Naēo, gjendje tė depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 200 000 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description

1) Shpenzuar pėr vitin 2018, shuma 95 000 Lekė si interes i kredisė bankare tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė, periudha Janar-Prill 2018.
2) Shpenzuar shuma 1 663 639 Lekė si interesa tė kredisė sė mbetur, duke shlyer plotėsisht kredinė tė parashikuar deri nė 26.09.2024.
3) Shlyer detyrimi tatimor mbi kalimin e tė drejtės sė pronėsisė sė pasurisė sė paluajtshme, shuma 27 642 Euro pranė ZRPP-sė Tiranė si detyrim pėr shitjen e shtėpisė sė banimit plus shtesė apartamenti nė datė 25.04.2018.
4) Shpenzuar shuma 20 000 Euro, si shlyerje detyrimi tė Kontratės sė Porosisė datė 26.03.2019 pėr blerje apartamenti nė shumėn 71 940 Euro, tė lidhur me njė subjekt privat. Shuma e detyrimit tė mbetur pa u likuduar deri nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 51 940 Euro.
5) Shpenzuar shuma 5 000 Euro pėr blerjen e automjetist Toyota Rav4, nė bazė tė kontratės sė shit-blerjes datė 27.06.2018.