Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Maminas (0707) All All 65,989,357.00 180 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Maminas (0707) BE - IS SH.P.K Durres 503,376 2014-12-31 2014-12-31 24123700012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 LIK FAT 406 DT 30.12.2014
  Komuna Maminas (0707) BE - IS SH.P.K Durres 513,840 2014-12-31 2014-12-31 24023700012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 LIK FAT 407 DT 30.12.2014
  Komuna Maminas (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 270,000 2014-12-26 2014-12-29 238/23700012014 Pagese paaftesie 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 SHPERBLIM INVALIDE DHJETOR 2014
  Komuna Maminas (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 39,000 2014-12-26 2014-12-29 239/23700012014 Ndihme ekonomike 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 SHPERBLIM ND EK DHJETOR 2014
  Komuna Maminas (0707) BE - IS SH.P.K Durres 1,998,384 2014-12-24 2014-12-26 23523700012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 lik fat 400 dt 15.12.2014 NDERTIM GABINES ELEKTRIKE
  Komuna Maminas (0707) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Durres 153,432 2014-12-26 2014-12-26 23623700012014 Elektricitet 2370001 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 SIPAS AKT RAKORDIMEVE DHJETOR 2014 LEK41541 KONT .C54033:19141 KONT.C54032: LEK 92750 KONT C72035
  Komuna Maminas (0707) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Durres 95,577 2014-12-26 2014-12-26 23723700012014 Elektricitet 2370001 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 SIPAS AKT RAKORDIMEVE DHJETOR 2014 44542LEKE KONT.C54034DHE 51035 LEKE KONT C 72439
  Komuna Maminas (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 1,912,650 2014-12-19 2014-12-22 23323700012014 Pagese paaftesie 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 INVALIDE DHJETOR 2014
  Komuna Maminas (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 63,620 2014-12-19 2014-12-22 23423700012014 Ndihme ekonomike 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 NDIHMA EK DHJETOR 2014
  Komuna Maminas (0707) VIVO COMMUNICATIONS Durres 3,456 2014-12-16 2014-12-17 22723700012014 Sherbime telefonike 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 LIKUJDIM FAT 151296;147595
  Komuna Maminas (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 16,975 2014-12-16 2014-12-17 23023700012014 Posta dhe sherbimi korrier 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 LIKUJDIM FAT 16,17 DT 27.11.2014
  Komuna Maminas (0707) "DOKSANI-G" Durres 218,448 2014-12-16 2014-12-17 22623700012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 LIK FAT 55 DT 28.10.2014
  Komuna Maminas (0707) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Durres 18,461 2014-12-16 2014-12-17 22823700012014 Elektricitet 2370001 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 fat.nentor kont.C54033 lek 8517, kont C54032 lek 2167, Kont C72035 lek 7777
  Komuna Maminas (0707) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Durres 10,755 2014-12-16 2014-12-17 22923700012014 Elektricitet 2370001 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 fat.nentor kont.C54034 lek 10415: kontr c72439 lek 340
  Komuna Maminas (0707) ZENIT - 06 Durres 48,000 2014-12-16 2014-12-17 23123700012014 Sherbime te tjera 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 LIK FAT 14 DT 1.8.2014
  Komuna Maminas (0707) KALIA SHPK Durres 467,880 2014-12-16 2014-12-17 23223700012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 LIK FAT 91 DT 16.12.2014
  Komuna Maminas (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 15,010 2014-12-16 2014-12-16 22423700012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 TATIM KESHILLTARE MUAJI NENTOR 2014
  Komuna Maminas (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 134,968 2014-12-11 2014-12-12 21323700012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 PAGA KESHILLTARE NENTOR 2014
  Komuna Maminas (0707) PLUS COMMUNICATION Durres 22,933 2014-12-11 2014-12-12 21223700012014 Paga baze 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 LIK FAT 7013 TETOR 2014
  Komuna Maminas (0707) AFA-2010 Durres 20,393 2014-12-11 2014-12-12 22523700012014 Elektricitet 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 VENDIM GJYQSOR KESTI DHJETOR 2014