Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) All All 7,444,175.00 119 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) INA Berat 147,000 2014-12-30 2014-12-31 14920420112014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj rruget rurale bera lik fat dhjetor 2014 mirrembajtje rruge
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) PETREF DOBRONIKU Berat 33,600 2014-12-12 2014-12-12 14620420112014 Pjese kembimi, goma dhe bateri rruget rurale berat lik fat dhjetor 2014 pjese kembimi
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) BANKA CREDINS Berat 11,500 2014-12-12 2014-12-12 14520420112014 Udhetim i brendshem rruget rurale berat djeta sherbimi
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 426 2014-12-04 2014-12-05 14320420112014 Posta dhe sherbimi korrier rruget rurale berat lik fat nentor posta 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 2,328 2014-12-05 2014-12-05 14420420112014 Uje rruget rurale berat kontrata 3105001 lik fat nentor 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 340 2014-12-04 2014-12-05 14220420112014 Elektricitet 2042011 rruget rurale berat klientiBE1A110048015334 lik fat nentor energji elektrike 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) "BERNET" SH.P.K. Berat 2,000 2014-12-04 2014-12-05 14020420112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale rruget rurale berat lik fat nentor 2014 internet
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) EAGLE MOBILE Berat 8,540 2014-12-04 2014-12-05 14420420112014 Shtese page per funksionin rruget rurale berat klienti 470003724181 lik fat tetor 2014 telefon
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) BANKA CREDINS Berat 453,591 2014-12-02 2014-12-03 13820420112014 Shtese page per funksionin rruget rurale berat pagat nentor 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 72,866 2014-12-02 2014-12-02 13920420112014 Paga baze rruget rurale berat pagat nentor 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 1,632 2014-11-18 2014-11-19 13620420112014 Uje Ndermarrja Rruge Rurale 2042011,likujdim kontrate 3105001,fatura dt.31.10.2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) EAGLE MOBILE Berat 8,199 2014-11-18 2014-11-19 13720420112014 Shtese page per funksionin Ndermarrja Rruge Rurale 2042011,likujdim klienti c1006831,fatura dt.20.10.2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) "BERNET" SH.P.K. Berat 2,000 2014-11-12 2014-11-13 13320420112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale rruget rurale berat lik fat tetor 2014 internet
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) BANKA CREDINS Berat 7,060 2014-11-12 2014-11-13 12920420112014 Udhetim i brendshem rruget rurale berat djeta sherbimi punonjesit
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 340 2014-11-12 2014-11-12 13120420112014 Elektricitet 2042011 rruget rurale berat klienti be1A110048015334 lik fat tetor 2014 energji elektrike
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 54,307 2014-11-04 2014-11-04 12820420112014 Shtese page per funksionin rruget rurale berat pagat tetor 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) BANKA CREDINS Berat 434,932 2014-11-04 2014-11-04 12720420112014 Paga baze rruget rurale berat pagat tetor 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) ARDIANA GJOKA Berat 6,200 2014-10-16 2014-10-16 12320420112014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Ndermarrja Rruge Rurale ,likujdim vendimi gjyqesor nr 755 per Luiljeta Mance
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) ARDIANA GJOKA Berat 273,100 2014-10-13 2014-10-14 11920420112014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna rruget rurale berat lik vendim gjyqesor per Luljeta Manci
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) BANKA CREDINS Berat 236,405 2014-10-13 2014-10-14 12120420112014 Udhetim jashte shtetit rruget rurale berat pagese djeta sherbimi