Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) All All 7,444,175.00 119 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) PETREF DOBRONIKU Berat 168,000 2014-10-13 2014-10-14 12220420112014 Pjese kembimi, goma dhe bateri rruget rurale berat lik fat tetor 2014 pjese nderrimi
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 340 2014-10-09 2014-10-10 11320420112014 Elektricitet 2042011 rruget rurale berat klienti BE1A110048015334 lik fat shtator 2014 energji elektrike
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) "BERNET" SH.P.K. Berat 2,000 2014-10-09 2014-10-10 11520420112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale rruger rurale berat lik fat shtator 2014 internet
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 2,154 2014-10-09 2014-10-10 11220420112014 Uje rruget rurale berat kontrata 3105001 lik fat shtator 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) EAGLE MOBILE Berat 4,728 2014-10-09 2014-10-10 11420420112014 Paga baze rruget rurale berat klienti C1006831 lik fat gusht 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) ARDIANA GJOKA Berat 347,619 2014-10-09 2014-10-09 11820420112014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna rruget rurale berat pagese vendimi gjyqesor per Shkelqim Kalluci
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 53,974 2014-10-02 2014-10-03 11120420112014 Paga baze rruger rurale berat pagat shtator 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) BANKA CREDINS Berat 438,736 2014-10-02 2014-10-03 11020420112014 Paga baze rruger rurale berat pagat shtator 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 3,720 2014-09-12 2014-09-15 10520420112014 Uje rruget rurale berat kontrata 3105001 lik fat gusht 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) "BERNET" SH.P.K. Berat 2,000 2014-09-12 2014-09-15 10420420112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale rruget rurale berat lik fat gusht 2014 internet
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 234 2014-09-12 2014-09-15 10620420112014 Elektricitet 2042011 rruget rurale berat klenti BE1A110048015334 lik fat gusht 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) EAGLE MOBILE Berat 5,185 2014-09-12 2014-09-15 10720420112014 Paga baze rruget rurale berat klienti C1006831 lik fat korrik 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 53,735 2014-09-02 2014-09-02 10320420112014 Paga baze rruget rurale berat pagat gusht 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) BANKA CREDINS Berat 453,199 2014-09-02 2014-09-02 10220420112014 Shtese page per funksionin rruget rurale berat pagat gusht 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) VIKTORI THOMOLLARI Berat 9,324 2014-08-12 2014-08-13 10120420112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale rruget rurale berat lik fat gusht 2014 materiale
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 587 2014-08-08 2014-08-11 9620420112014 Elektricitet 2042011 rruget rurale berat klienti BE1A110048015334 lik fat korrik 2014 energji elektrike
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 348 2014-08-08 2014-08-11 9420420112014 Posta dhe sherbimi korrier rruget rurale berat lik fat korrik 2014 posta
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) "BERNET" SH.P.K. Berat 2,000 2014-08-08 2014-08-11 9320420112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale rruget rurale berat lik fat korrik 2014 internet
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 1,110 2014-08-08 2014-08-11 9720420112014 Uje rruget rurale berat kontrata 3105001 lik fat korrik 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) EAGLE MOBILE Berat 7,234 2014-08-08 2014-08-11 9520420112014 Shtese page per funksionin rruget rurale berat lik fat korrik 2014 klienti C1006831