Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) All All 7,444,175.00 119 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) BANKA CREDINS Berat 348,166 2014-03-03 2014-03-04 4420420112014 Unspecified rruget rurale berat pagat shkurt 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 738 2014-01-31 2014-02-03 3320420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat maj 2011
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 705 2014-01-31 2014-02-03 3220420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat qershor 2011
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 738 2014-01-31 2014-02-03 3020420012014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat gusht 2011
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 100 2014-01-31 2014-02-03 2920420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat shtator 2011
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 100 2014-01-31 2014-02-03 2120420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat korrik 2012
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 209 2014-01-31 2014-02-03 2220420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat prill 2012
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 100 2014-01-31 2014-02-03 1820420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat shatator 2012
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 638 2014-01-31 2014-02-03 3520420012014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat mars 2011
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 100 2014-01-31 2014-02-03 2820420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat tetor 2011
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 100 2014-01-31 2014-02-03 1420420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat janar 2013
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 202 2014-01-31 2014-02-03 1020420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat maj 2013
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 749 2014-01-31 2014-02-03 2520420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat janar 2012
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 100 2014-01-31 2014-02-03 2020420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat maj 2012
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 100 2014-01-31 2014-02-03 1720420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat tetor 2012
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) BANKA CREDINS Berat 342,919 2014-02-03 2014-02-03 3920420112014 Unspecified rruger rurale berat pagat janar 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 133 2014-01-31 2014-02-03 1520420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat dhjetor 2012
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 415 2014-01-31 2014-02-03 1220420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat mars 2013
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 613 2014-01-31 2014-02-03 2420420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat shkurt 2012
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 100 2014-01-31 2014-02-03 1920420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat gusht 2012