Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) All All 7,444,175.00 119 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 413 2014-01-31 2014-02-03 1320420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat shkurt 2013
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 705 2014-01-31 2014-02-03 3420420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat prill 2011
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 280 2014-01-31 2014-02-03 2720420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat nentor2011
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 100 2014-01-31 2014-02-03 1620420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat nentor 2012
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 2,169 2014-01-31 2014-02-03 1120420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat prill 2013
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 17,131 2014-01-31 2014-02-03 3820420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata 3105001 lik fat dhjetor 2013
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 2,227 2014-01-31 2014-02-03 3720420012013 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata 3105001 lik fat nentor 2013
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 37,706 2014-02-03 2014-02-03 4020420112014 Unspecified rruger rurale berat pagat janar 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 6,519 2014-01-31 2014-02-03 3620420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat nentor 2010
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 604 2014-01-31 2014-02-03 3120420012014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat korrik 2011
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 434 2014-01-31 2014-02-03 2620420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat dhjetor 2011
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 128 2014-01-31 2014-02-03 2320420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat mars 2012
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 302 2014-01-31 2014-01-31 620420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat dhjetor 2013
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 370 2014-01-31 2014-01-31 720420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat shtator 2013
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 380 2014-01-31 2014-01-31 820420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat gusht 2013
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 390 2014-01-31 2014-01-31 920420112014 Unspecified 2042011 rruget rurale berat kontrata BE1A110048015334 lik fat qershor 2013
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) EAGLE MOBILE Berat 5,824 2014-01-16 2014-01-16 520420112014 Unspecified rruget rurale berat lik fat nentor 2013 Klienti C1006831
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) BANKA CREDINS Berat 342,502 2014-01-08 2014-01-10 120420112014 Unspecified rruget rurale berat pagat dhjetor 2013
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 36,395 2014-01-08 2014-01-10 220420112014 Unspecified rruget rurale berat pagat dhjetor 2013