Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) All All 7,444,175.00 119 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 126 2014-05-23 2014-05-26 6920420112014 Posta dhe sherbimi korrier rruget rurale berat lik fat prill 2014 posta
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 1,915 2014-05-23 2014-05-26 6820420112014 Elektricitet 2042011 rruget rurale berat klientiBE1A110048015334 lik fat prill 2014 energji elektrike
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 1,234 2014-05-23 2014-05-26 6720420112014 Uje rruget rurale berat kontrata 3105001 lik fat prill 2014 uje
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) BANKA CREDINS Berat 518,138 2014-05-02 2014-05-02 6320420112014 Paga baze rruget rurale berat pagat prill 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) EAGLE MOBILE Berat 5,961 2014-05-02 2014-05-02 6420420112014 Shtese page per funksionin rruget rurale berat klienti C1006831 lik fat mars 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) ARDIANA GJOKA Berat 125,000 2014-04-24 2014-04-25 6220420112014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna rruget rurale berat pagese per Shkelqim Kalluci vendimi Nr 636 dt 24.04.2012
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) EAGLE MOBILE Berat 8,501 2014-04-14 2014-04-16 5920420112014 Shtese page per funksionin rruget rurale berat klienti C1006831 lik fat dhjetor 2013
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 902 2014-04-14 2014-04-16 5820420112014 Uje rruget rurale berat kontrata 3105001 lik fat mars 2014 uje
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 3,158 2014-04-03 2014-04-04 5720420112014 Elektricitet 2042011 rruget rurale berat klienti BE1A110048015334 lik fat mars 2014 energji elektrike
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 2,687 2014-04-03 2014-04-04 5520420012014 Elektricitet 2042011 rruget rurale berat klienti BE1A110048015334 lik fat shkurt 2014 energji elektrike
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) EAGLE MOBILE Berat 11,867 2014-04-03 2014-04-04 5020420112014 Shtese page per funksionin rruget rurale berat klienti C1006831 lik fat janar 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 252 2014-04-03 2014-04-04 5620420112014 Posta dhe sherbimi korrier rruget rurale berat lik fat shkurt 2014 posta
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 571 2014-04-03 2014-04-04 5320420112014 Uje rruget rurale berat kontrata 3105001 lik fat shkurt 2014 uje
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 1,399 2014-04-03 2014-04-04 5220420112014 Uje rruget rurale berat kontrata 3105001 lik fat janar 2014 uje
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) EAGLE MOBILE Berat 12,002 2014-04-03 2014-04-04 5120420112014 Shtese page per funksionin rruget rurale berat klienti C1006831 lik fat shkurt 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 1,662 2014-04-03 2014-04-04 5420420012014 Elektricitet 2042011 rruget rurale berat klienti BE1A110048015334 lik fat janar 2014 energji elektrike
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) BANKA CREDINS Berat 456,431 2014-04-02 2014-04-02 4920420112014 Shtese page per funksionin rruget rurale berat pagat mars 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 84 2014-03-04 2014-03-04 4320420112014 Unspecified rruget rurale berat lik fat janar 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) ARDIANA GJOKA Berat 200,000 2014-03-04 2014-03-04 4620420112014 Unspecified rruget rurale berat ekzekutim vendim gjyqesore per Shkelqim Kalluci
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 38,051 2014-03-03 2014-03-04 4520420112014 Unspecified rruget rurale berat pagat shkurt 2014