Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) All All 7,444,175.00 119 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) GENTIAN BITRI Berat 9,000 2014-08-08 2014-08-11 9820420112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale rruget rurale berat lik fat korrik 2014 shpenzime zyre
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 53,849 2014-08-01 2014-08-04 9220420112014 Shtese page per funksionin rruget rurale berat paga korrik 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) BANKA CREDINS Berat 441,239 2014-08-01 2014-08-04 9120420112014 Shtese page per funksionin rruget rurale berat paga korrik 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 873 2014-07-08 2014-07-09 8620420112014 Elektricitet 2042011 rruget rurale berat klienti BE1A110048015334 lik dat qershor 2014 energji elektrike
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 936 2014-07-08 2014-07-09 8520420112014 Uje rruget rurale berat kontrata 3105001 lik fat qershor 2014 uje
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) EAGLE MOBILE Berat 4,660 2014-07-08 2014-07-09 8320420112014 Shtese page per funksionin rruget rurale berat klienti c1006831 lik fat maj 2014 telefon
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) "BERNET" SH.P.K. Berat 2,000 2014-07-08 2014-07-09 8720420112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale rruget rurale berat lik fat qershor 2014 internet
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 120 2014-07-08 2014-07-09 8420420112014 Posta dhe sherbimi korrier rruget rurale berat lik fat qershor 2014 sherbim postar
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 54,095 2014-07-02 2014-07-03 8220420112014 Shtese page per vjetersi ne pune rruget rurale berat pagat qershor 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) BANKA CREDINS Berat 477,543 2014-07-02 2014-07-03 8120420112014 Shtese page per vjetersi ne pune rruget rurale berat pagat qershor 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) "BERNET" SH.P.K. Berat 2,000 2014-06-11 2014-06-13 7720420112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale rruget rurale berat lik fat prill 2014 ineternet
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) "BERNET" SH.P.K. Berat 2,000 2014-06-11 2014-06-13 7820420112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale rruget rurale berat lik fat maj 2014 ineternet
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 55 2014-06-11 2014-06-12 7420420112014 Elektricitet 2042011 rruget rurale berat klienti BE1A110048015334 akt-rakordim dt 09.06.2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 2,217 2014-06-11 2014-06-12 7320420112014 Elektricitet 2042011 rruget rurale berat klienti BE1A110048015334 lik fat maj 2014 energji elektrike
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) "BERNET" SH.P.K. Berat 2,000 2014-06-11 2014-06-12 7620420112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale rruget rurale berat lik fat mars 2014 ineternet
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 84 2014-06-11 2014-06-12 7520420112014 Posta dhe sherbimi korrier rruget rurale berat lik fat maj 2014 posta
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 1,068 2014-06-11 2014-06-11 7220420112014 Uje rruget rurale berat kontrata 3105001 lik fat maj 2014 uje
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) EAGLE MOBILE Berat 6,423 2014-06-04 2014-06-05 7220420112014 Shtese page per funksionin rruget rurale berat klienti C1006831 lik fat prill 2014 telefon
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) BANKA CREDINS Berat 475,780 2014-06-02 2014-06-03 7020420112014 Paga baze rruget rurale berat pagat maj 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 54,095 2014-06-02 2014-06-03 7120420112014 Paga baze rruget rurale berat pagat maj 2014