Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) All All 3,949,914.00 121 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 2,874 2014-12-26 2014-12-29 14410500102014 Posta dhe sherbimi korrier Statistika 1050010 sherbim postar Dhjetor 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 570 2014-12-26 2014-12-26 14310500102014 Udhetim i brendshem Statistika 1050010 dieta Dhjetor 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 4,313 2014-12-17 2014-12-18 14210500102014 Sherbime telefonike Statistika 1050010 telefon nentor 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) I.METAJ Fier 9,996 2014-12-17 2014-12-17 13510500102014 Karburant dhe vaj Statistika 1050010 likujdim fature
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 940 2014-12-16 2014-12-17 14110500102014 Elektricitet 1050010 Statistika 1050010energji kontrat E111745
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 980 2014-12-16 2014-12-17 13710500102014 Sherbime te tjera Statistika 1050010tatim page
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 8,820 2014-12-16 2014-12-17 13610500102014 Paga baze Statistika 1050010 pag
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 3,972 2014-12-16 2014-12-17 13910500102014 Posta dhe sherbimi korrier Statistika 1050010sherbim postar
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 13,440 2014-12-16 2014-12-17 13810500102014 Udhetim i brendshem Statistika 1050010dieta dhjetor 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 10,788 2014-12-16 2014-12-17 14010500102014 Sherbime telefonike Statistika 1050010telefon nentor 2014 ZR Lushnje
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) PAINT'S HOUSE Fier 9,979 2014-12-15 2014-12-16 13410500102014 Sherbime te tjera Statistika 1050010 likujdim Fature
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 3,510 2014-12-15 2014-12-16 13210500102014 Posta dhe sherbimi korrier Statistika 1050010 sherbim postar nentor2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 6,113 2014-12-15 2014-12-16 13310500102014 Sherbime telefonike Statistika 1050010 telefon nentor2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,140 2014-12-15 2014-12-16 13110500102014 Udhetim i brendshem Statistika 1050010dieta dhjetor 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 35,520 2014-12-12 2014-12-12 13010500102014 Udhetim i brendshem Statistika 1050010 dieta
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 1,917 2014-12-03 2014-12-03 12710500102014 Sherbime telefonike Statistika 1050010 telefon
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 278,911 2014-12-01 2014-12-02 12610500102014 Shtese page per vjetersi ne pune Statistika 1050010 pagat nentor 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 11,900 2014-11-26 2014-11-27 12510500102014 Udhetim i brendshem Statistika 1050010 dieta tetor 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 8,477 2014-11-25 2014-11-25 12210500102014 Sherbime telefonike Statistika 1050010 sherbim telefoni tetor 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 856 2014-11-25 2014-11-25 12310500102014 Elektricitet 1050010 Statistika 1050010 energji tetor 2014 kontrat E111745