Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) All All 3,949,914.00 121 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 7,584 2014-09-19 2014-09-19 10010500102014 Sherbime telefonike GUSHT 2014 STATISTIKA FIER 1800760
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 2,768 2014-09-16 2014-09-17 9710500102014 Sherbime telefonike Statistika 1050010 telefon gusht 2014 ZR Mallakaster
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 13,620 2014-09-10 2014-09-11 9610500102014 Udhetim i brendshem Statistika 1050010 urdher sherbime
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 3,870 2014-09-10 2014-09-11 9510500102014 Posta dhe sherbimi korrier Statistika 1050010 sherbim postar
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 280,525 2014-09-01 2014-09-01 9210500102014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA GUSHT 2014 STATISTIKA FIER
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 7,840 2014-08-15 2014-08-15 8710500102014 Sherbime telefonike PAGESE TEL KORRIK 2014 STATISTIKA FIER KNT 1767727
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 5,676 2014-08-15 2014-08-15 8810500102014 Sherbime telefonike PAGESE TEL KORRIK 2014 STATISTIKA FIER KNT 1794865
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 1,377 2014-08-15 2014-08-15 9110500102014 Elektricitet 1050010 PAGESE ENERGJI KORRIK 2014 STATISTIKA FIER KNT E111745
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 8,225 2014-08-15 2014-08-15 9010500102014 Sherbime telefonike PAGESE TEL KORRIK 2014 STATISTIKA FIER KNT 1800760
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 3,372 2014-08-15 2014-08-15 8910500102014 Posta dhe sherbimi korrier PAGESE POSTE KORRIK 2014 STATISTIKA FIER
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,932 2014-08-06 2014-08-07 8610500102014 Posta dhe sherbimi korrier Statistika 1050010 sherbim postar ZR Mallakaster korrik 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 150 2014-08-04 2014-08-05 8310500102014 Sherbimet bankare 1050010 Statistika1050010komision per kthim pagese dat 16.04.2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 4,002 2014-08-04 2014-08-04 7810500102014 Posta dhe sherbimi korrier 1050010 Statistika1050010 sherbim postar korrik 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 14,788 2014-08-04 2014-08-04 7910500102014 Sherbime telefonike 1050010 Statistika1050010 telefon ZR Mallakaster qershor 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 11,868 2014-08-04 2014-08-04 8110500102014 Sherbime telefonike 1050010 Statistika1050010 telefon ZRLushnje qershor 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 3,738 2014-08-04 2014-08-04 8010500102014 Posta dhe sherbimi korrier 1050010 Statistika1050010 sherbim postar qershor 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 671 2014-08-04 2014-08-04 8210500102014 Elektricitet 1050010 Statistika1050010 energji qershor2014 kontrat E111745
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 279,604 2014-08-01 2014-08-01 7710500102014 Paga baze Statistika1050010 pagat korrik 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,000 2014-07-14 2014-07-15 7510500102014 Udhetim i brendshem DIETA STATISTIKA FIER
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 7,492 2014-07-14 2014-07-15 7610500102014 Sherbime telefonike SHP TELEFONI QERSHOPR 2014 STATISTIKA FIERNR KL 1767727