Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) All All 3,949,914.00 121 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 17,400 2014-05-07 2014-05-07 4810500102014 Udhetim i brendshem Statistika 1050010 2014 Dieta
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 280,525 2014-05-02 2014-05-02 4710500102014 Shtese page per vjetersi ne pune Statistika Fier 1050010 paga Prill Irma Hebeja
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 4,794 2014-04-18 2014-04-18 4610500102014 Sherbime telefonike Statistika1050010 tele mars2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,938 2014-04-16 2014-04-16 4110500102014 Posta dhe sherbimi korrier 1050010 Drejt.Statistikes fatur poste muaji mars2014 Zyra Mallakaster
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 7,163 2014-04-16 2014-04-16 4210500102014 Sherbime telefonike Instat1050010 fatur tele mars2014 Zyra Mallakaster
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 4,290 2014-04-16 2014-04-16 4010500102014 Posta dhe sherbimi korrier Instat1050010 fatur poste mars2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 2,133 2014-04-16 2014-04-16 4510500102014 Elektricitet 1050010 Instat1050010 energji mars2014 kontrat E111745
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 10,134 2014-04-16 2014-04-16 4310500102014 Posta dhe sherbimi korrier Instat1050010 fatur poste mars2014 zyra Lushnje
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 2,613 2014-04-16 2014-04-16 4410500102014 Sherbime telefonike Instat1050010 fatur tele mars2014 Zyra Lushnje
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 3,420 2014-04-14 2014-04-14 3710500102014 Udhetim i brendshem Instat 1050010 Dieta shkurt2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 16,880 2014-04-07 2014-04-07 3610500102014 Udhetim i brendshem Instat Rrethi Fier dieta1050010
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 280,525 2014-04-01 2014-04-02 3510500102014 Shtese page per funksionin Statistika 1050010 pagat mars2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,230 2014-03-20 2014-03-21 2910500102014 Posta dhe sherbimi korrier 1050010Instat sherbim postar shkurt ZR.Mallakaster
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 2,286 2014-03-20 2014-03-21 2810500102014 Posta dhe sherbimi korrier 1050010Instat sherbim postar shkurt
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 3,175 2014-03-20 2014-03-21 3410500102014 Elektricitet 1050010 Instat fier energji Zyra lushnje kontrat E111745 fatur nr608152366
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 9,728 2014-03-20 2014-03-21 3110500102014 Sherbime telefonike 1050010Instat telefon ZR.Mallakaster FT nr717264621 nr klienti310001794865
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 3,150 2014-03-20 2014-03-21 3210500102014 Posta dhe sherbimi korrier 1050010Instat sherbim postar
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 7,190 2014-03-20 2014-03-21 3010500102014 Sherbime telefonike 1050010 Instat fier telefon shkurt2014 nr klienti310001767727 fatur nr717224042
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 6,088 2014-03-20 2014-03-21 3310500102014 Sherbime telefonike 1050010Instat telefon ZR.Lushnje FT.nr717242531 nr klienti310001800760
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 280,525 2014-03-03 2014-03-04 2510500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 PAGA SHKURT IRMA HEBEJA