Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) All All 3,949,914.00 121 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 3,648 2014-11-25 2014-11-25 12110500102014 Posta dhe sherbimi korrier Statistika 1050010 fatur poste tetor 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,690 2014-11-25 2014-11-25 12410500102014 Udhetim i brendshem 1050010 Statistika 1050010 dieta tetor 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 8,333 2014-11-18 2014-11-18 12010500102014 Sherbime telefonike Statistika 1050010 telefon tetor 2014 ft nr 718804678 nr klienti 310001794865
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 3,756 2014-11-18 2014-11-18 11910500102014 Sherbime telefonike Statistika 1050010 telefon tetor 2014 ft nr 718773920 nr klienti 310001767727
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,386 2014-11-12 2014-11-13 11810500102014 Posta dhe sherbimi korrier Statistika 1050010 fatur poste tetor 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 280,525 2014-11-03 2014-11-03 11510500102014 Shtese page per vjetersi ne pune statistika 1050010 pagat tetor 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 6,157 2014-10-29 2014-10-29 11310500102014 Sherbime telefonike Statistika 1050010telefon zr lushnje shtator 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 4,362 2014-10-29 2014-10-29 11210500102014 Posta dhe sherbimi korrier Statistika 1050010 sherbim postar shtator 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 3,864 2014-10-28 2014-10-29 11110500102014 Posta dhe sherbimi korrier Statistika 1050010 sherbim postar tetor 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 906 2014-10-29 2014-10-29 11410500102014 Elektricitet 1050010 Statistika 1050010 energji kontrat E111745 shtator 2014 fat 616741531
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 770 2014-10-27 2014-10-27 10910500102014 Udhetim i brendshem Statistika 1050010 dieta
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,790 2014-10-27 2014-10-27 11010500102014 Udhetim i brendshem Statistika 1050010 dieta
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 4,233 2014-10-17 2014-10-17 10710500102014 Sherbime telefonike Statistika 1050010 telefon shtator 2014 ZR Mallakaster
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 4,186 2014-10-17 2014-10-17 10810500102014 Sherbime telefonike Statistika 1050010 telefon shtator 2014 nr klienti 310001767727
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,746 2014-10-14 2014-10-14 10610500102014 Posta dhe sherbimi korrier Statistika 1050010 sherbim postar ZR Mallakaster shtator 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 2,718 2014-10-09 2014-10-10 10510500102014 Posta dhe sherbimi korrier Statistika 1050010 sherbim postar shtator 2014 fatur nr serie 16486286
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 279,397 2014-10-07 2014-10-07 10210500102014 Paga baze Statistika Fier 1050010 pagat shtator 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 436 2014-09-19 2014-09-19 10110500102014 Elektricitet 1050010 GUSHT 2014 STATISTIKA FIER E111745
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 3,264 2014-09-19 2014-09-19 9910500102014 Posta dhe sherbimi korrier GUSHT 2014 STATISTIKA FIER
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 5,151 2014-09-18 2014-09-19 9810500102014 Sherbime telefonike Statistika 1050010 telefon gusht 2014 nr klienti 310001767727