Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) All All 3,949,914.00 121 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 2,220 2014-07-04 2014-07-04 7410500102014 Posta dhe sherbimi korrier Statistika 1050010 posta qershor2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 280,525 2014-07-01 2014-07-01 7110500102014 Shtese page per vjetersi ne pune Statistika1050010 pagat qershor2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 9,033 2014-06-19 2014-06-20 6910500102014 Sherbime telefonike 1050010 Statistika1050010 ZR Lushnje telefon maj 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 19,264 2014-06-19 2014-06-20 6710500102014 Sherbime telefonike 1050010 Statistika1050010 ZR Mallakster telefon maj 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 8,238 2014-06-19 2014-06-20 6510500102014 Sherbime telefonike 1050010 Statistika1050010 telefon maj 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 184 2014-06-19 2014-06-20 7010500102014 Elektricitet 1050010 Statistika1050010 energji ZR.Lushnje kontrat E111745 maj2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 4,362 2014-06-19 2014-06-20 6810500102014 Posta dhe sherbimi korrier 1050010 Statistika1050010 fatur poste maj2014ZR Lushnje
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 3,402 2014-06-19 2014-06-20 6410500102014 Posta dhe sherbimi korrier 1050010 Statistika1050010 fatur poste maj2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 2,070 2014-06-19 2014-06-20 6610500102014 Posta dhe sherbimi korrier 1050010 Statistika1050010 fatur poste maj2014ZR Mallakaster
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 280,525 2014-06-02 2014-06-02 6110500102014 Shtese page per vjetersi ne pune Instat1050010 paga
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 2,250 2014-05-27 2014-05-28 6010500102014 Elektricitet 1050010 INSTAT 1050010 energji prill2014 kontrat E111745
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 2,976 2014-05-27 2014-05-28 5810500102014 Posta dhe sherbimi korrier 1050010 INSTATpost prill ZR Lushnje fatur166
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 12,296 2014-05-27 2014-05-28 5910500102014 Sherbime telefonike 1050010 INSTAT telefon prill ZR Lushnje fatur 717646852 nr klienti310001800760
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 6,059 2014-05-22 2014-05-23 5510500102014 Sherbime telefonike Statistika1050010 tele prill2014 klienti310001794865 Zyra Mallakaster
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 3,796 2014-05-22 2014-05-23 5310500102014 Sherbime telefonike Statistika1050010 tele prill2014 klienti310001767727
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 10,134 2014-05-22 2014-05-23 5610500102014 Posta dhe sherbimi korrier Statistika1050010 post Mars2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 2,070 2014-05-22 2014-05-23 5410500102014 Posta dhe sherbimi korrier Statistika1050010 post prill 2014 ZR Mallakster
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,720 2014-05-22 2014-05-23 5710500102014 Udhetim i brendshem Statistika1050010 dieta
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 5,130 2014-05-22 2014-05-23 5210500102014 Posta dhe sherbimi korrier Statistika1050010 post prill2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 11,900 2014-05-15 2014-05-16 5110500102014 Udhetim i brendshem INSTAT 1050010 dieta