Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) All All 3,949,914.00 121 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 3,400 2014-02-25 2014-02-26 2110500102014 Unspecified 1050010Zyra e statistikes Dieta
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 8,472 2014-02-25 2014-02-26 2310500102014 Unspecified 1050010Zyra e statistikesFatur telefoni Zyra lushnje janar 2014 nr klientit 310001800760
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 3,477 2014-02-25 2014-02-26 2410500102014 Unspecified 1050010 1050010Zyra e statistikesFatur cezi janar 2014 Kontrata E111745
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,158 2014-02-25 2014-02-26 2210500102014 Unspecified 1050010Zyra e statistikesFatur pste Zyra lushnje janar 2014 nr serie 11522512
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 7,335 2014-02-18 2014-02-19 1710500102014 Unspecified 1050010 fatur telefoni janar 2014 nr i klientit 310001767727
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 14,849 2014-02-18 2014-02-19 1810500102014 Unspecified 1050010 fatur telefoni janar 2014 nr i klientit 310001794865
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,720 2014-02-12 2014-02-13 1610500102014 Unspecified Statistika Fier Dieta 1050010 Irma Hebeja
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 8,120 2014-02-10 2014-02-11 1310500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 DJETA DHJETOR 2013
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,686 2014-02-10 2014-02-11 1410500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 POSTA JANAR 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,188 2014-02-10 2014-02-11 1510500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 POSTA JANAR 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 280,525 2014-02-03 2014-02-04 1210500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 PAGA JANAR IRMA HEBEJA
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 6,479 2014-01-22 2014-01-23 910050102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 LIKUJDIM FATURE NR KLIENTI 310001800760 LUSHNJE DHJETOR
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 10,172 2014-01-21 2014-01-21 510500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 LIKUJDIM FATURE NR KLIENTI 310001767727
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,818 2014-01-21 2014-01-21 810500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 LIKUJDIM FATURE
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 16,705 2014-01-21 2014-01-21 710500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 LIKUJDIM FATURE NR KLIENTI 310001794865
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 2,183 2014-01-21 2014-01-21 1010500102014 Unspecified 1050010 STATISTIKA FIER 1050010 LIKUJDIM FATURE NR E 111745
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 2,535 2014-01-21 2014-01-21 410500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 LIKUJDIM FATURE
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 960 2014-01-21 2014-01-21 610500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 LIKUJDIM FATURE ZYRA MALLAKASTER
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 2,742 2014-01-21 2014-01-21 1110500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 LIKUJDIM FATURE
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 970 2013-11-27 2014-01-08 57/110500102013 Unspecified TATIM NE BURIM STATISTIKA FIER