Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) All All 3,949,914.00 121 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 3,400 2014-02-25 2014-02-26 2110500102014 Unspecified 1050010Zyra e statistikes Dieta
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 8,472 2014-02-25 2014-02-26 2310500102014 Unspecified 1050010Zyra e statistikesFatur telefoni Zyra lushnje janar 2014 nr klientit 310001800760
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 3,477 2014-02-25 2014-02-26 2410500102014 Unspecified 1050010 1050010Zyra e statistikesFatur cezi janar 2014 Kontrata E111745
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,158 2014-02-25 2014-02-26 2210500102014 Unspecified 1050010Zyra e statistikesFatur pste Zyra lushnje janar 2014 nr serie 11522512
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 7,335 2014-02-18 2014-02-19 1710500102014 Unspecified 1050010 fatur telefoni janar 2014 nr i klientit 310001767727
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 14,849 2014-02-18 2014-02-19 1810500102014 Unspecified 1050010 fatur telefoni janar 2014 nr i klientit 310001794865
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,720 2014-02-12 2014-02-13 1610500102014 Unspecified Statistika Fier Dieta 1050010 Irma Hebeja
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 8,120 2014-02-10 2014-02-11 1310500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 DJETA DHJETOR 2013
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,686 2014-02-10 2014-02-11 1410500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 POSTA JANAR 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,188 2014-02-10 2014-02-11 1510500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 POSTA JANAR 2014
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 280,525 2014-02-03 2014-02-04 1210500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 PAGA JANAR IRMA HEBEJA
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 6,479 2014-01-22 2014-01-23 910050102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 LIKUJDIM FATURE NR KLIENTI 310001800760 LUSHNJE DHJETOR
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 10,172 2014-01-21 2014-01-21 510500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 LIKUJDIM FATURE NR KLIENTI 310001767727
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,818 2014-01-21 2014-01-21 810500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 LIKUJDIM FATURE
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 16,705 2014-01-21 2014-01-21 710500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 LIKUJDIM FATURE NR KLIENTI 310001794865
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 2,183 2014-01-21 2014-01-21 1010500102014 Unspecified 1050010 STATISTIKA FIER 1050010 LIKUJDIM FATURE NR E 111745
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 2,535 2014-01-21 2014-01-21 410500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 LIKUJDIM FATURE
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 960 2014-01-21 2014-01-21 610500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 LIKUJDIM FATURE ZYRA MALLAKASTER
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 2,742 2014-01-21 2014-01-21 1110500102014 Unspecified STATISTIKA FIER 1050010 LIKUJDIM FATURE
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 970 2013-11-27 2014-01-08 57/110500102013 Unspecified TATIM NE BURIM STATISTIKA FIER