Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Velabisht (0202) All All 82,520,612.00 314 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Velabisht (0202) BANKA CREDINS Berat 90,000 2014-08-04 2014-08-04 2193080012014 Te tjera paga me kontrate Komuna Velabisht 2308001,pagat punonjes me kontrate Korrik 2014
  Komuna Velabisht (0202) BANKA E TIRANES Berat 34,220 2014-08-04 2014-08-04 2183080012014 Paga baze Komuna Velabisht 2308001,pagat Korrik 2014
  Komuna Velabisht (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 44,119 2014-07-14 2014-07-15 21423080012014 Elektricitet 2308001 Komuna Velabisht 2308001,likujdim kontrate 40813.42900.90244.42787.41483.4080.940.810.fatura dt.03.07.2014
  Komuna Velabisht (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 3,373,925 2014-07-10 2014-07-11 20823080012014 Pagese paaftesie Komuna Velabisht 2308001,paaftesi qershor 2014
  Komuna Velabisht (0202) BANKA E TIRANES Berat 9,278 2014-07-09 2014-07-09 20623080012014 Sherbime telefonike Komuna Velabisht 2308001 pagese per Kastriot Rrapaj sipas listepageses
  Komuna Velabisht (0202) AQIF MARRA Berat 30,000 2014-07-07 2014-07-08 20523080012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature nr 14.dt.25.06.2014
  Komuna Velabisht (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 13,908 2014-07-07 2014-07-07 20423080012014 Posta dhe sherbimi korrier Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature nr 495.dt.30.06.2014
  Komuna Velabisht (0202) BANKA CREDINS Berat 55,000 2014-07-02 2014-07-03 19923080012014 Udhetim i brendshem Komuna Velabisht 2308001,pagese per dieta
  Komuna Velabisht (0202) BANKA E TIRANES Berat 34,220 2014-07-02 2014-07-03 19423080012014 Paga baze Komuna Velabisht 2308001,pagat Gj.Civile Qershor 2014
  Komuna Velabisht (0202) "BERNET" SH.P.K. Berat 22,000 2014-07-03 2014-07-03 20323080012014 Sherbime te tjera Komuna velabisht 2308001,likujdim fature 787.dt.06.06.2014
  Komuna Velabisht (0202) BANKA E TIRANES Berat 20,000 2014-07-02 2014-07-03 19523080012014 Te tjera paga me kontrate Komuna Velabisht 2308001,pagat punonjes me kontrate Qershor 2014
  Komuna Velabisht (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 4,284 2014-07-03 2014-07-03 20123080012014 Posta dhe sherbimi korrier Komuna velabisht 2308001,likujdim fature nr 468.dt.30.06.2014
  Komuna Velabisht (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 21,996 2014-07-02 2014-07-03 19823080012014 Sherbime te tjera Komuna Velabisht 2308001,tatim ne burim per keshilltaret Qershor 2014
  Komuna Velabisht (0202) BANKA CREDINS Berat 1,088,308 2014-07-02 2014-07-03 19123080012014 Paga baze Komuna Velabisht 2308001,pagat Qershor 2014
  Komuna Velabisht (0202) ERVIN SADIKU Berat 24,000 2014-07-03 2014-07-03 20223080012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature nr 27.dt.04.06.2014
  Komuna Velabisht (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 109,892 2014-07-02 2014-07-03 19323080012014 Paga baze Komuna Velabisht 2308001,pagat Qershor 2014
  Komuna Velabisht (0202) BANKA CREDINS Berat 90,000 2014-07-02 2014-07-03 19623080012014 Te tjera paga me kontrate Komuna Velabisht 2308001,pagat punonjes me kontrate Qershor 2014
  Komuna Velabisht (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 196,964 2014-07-02 2014-07-03 19723080012014 Sherbime te tjera Komuna Velabisht 2308001,pagese per keshilltaret Qershor 2014
  Komuna Velabisht (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 37,252 2014-07-02 2014-07-03 19223080012014 Paga baze Komuna Velabisht 2308001,pagat Qershor 2014
  Komuna Velabisht (0202) ARTAN PAJO/K32513126E Berat 182,940 2014-06-25 2014-06-27 1903080012014 Karburant dhe vaj Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature nr.7dt.03.02.2014