Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Velabisht (0202) All All 82,520,612.00 314 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Velabisht (0202) ERVIN SADIKU Berat 44,400 2014-06-25 2014-06-26 1863080012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature nr 24.dt.28.05.2014
  Komuna Velabisht (0202) ALBPRINT Berat 231,600 2014-06-25 2014-06-26 1883080012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature nr 2.dt.18.02..2014
  Komuna Velabisht (0202) ILIR MANKA Berat 19,800 2014-06-25 2014-06-26 1873080012014 Kancelari Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature nr 62.dt.25.05.2014
  Komuna Velabisht (0202) ILIR MANKA Berat 70,320 2014-06-25 2014-06-26 1893080012014 Kancelari Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature nr.7dt.03.02.2014
  Komuna Velabisht (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 58,280 2014-06-18 2014-06-19 18623080012014 Elektricitet 2308001 Komuna Velabisht 2308001,likujdim kontrate 42239.40804.42900.40812.41279.41483.40810.fatura dt.13.06.2014
  Komuna Velabisht (0202) ARTAN PAJO/K32513126E Berat 54,882 2014-06-16 2014-06-18 18423080012014 Karburant dhe vaj komuna Velabisht 2308001likujdim fature nr 7.dt.28.02.2014
  Komuna Velabisht (0202) BANKA E TIRANES Berat 6,628 2014-06-16 2014-06-18 18523080012014 Sherbime telefonike komuna Velabisht 2308001 per Kastriot Rrapaj sherbime telefonie
  Komuna Velabisht (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 196,964 2014-06-16 2014-06-16 18223080012014 Sherbime te tjera Komuna Velabisht 2308001 pagese per keshilltaret maj 2014
  Komuna Velabisht (0202) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Berat 1,960 2014-06-12 2014-06-16 17523080012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature nr 160.dt.11.06.2014
  Komuna Velabisht (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 21,996 2014-06-16 2014-06-16 18323080012014 Sherbime te tjera Komuna Velabisht 2308001 tatim ne burim per keshilltaret maj 2014
  Komuna Velabisht (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 3,364,275 2014-06-16 2014-06-16 18123080012014 Pagese paaftesie Komuna Velabisht 2308001 paaftesi Maj 2014
  Komuna Velabisht (0202) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Berat 11,338 2014-06-11 2014-06-11 17323080012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit komuna velabisht lik fat qershor 2014 takva vjetore te automjeteve
  Komuna Velabisht (0202) BANKA CREDINS Berat 18,000 2014-06-09 2014-06-10 16123080012014 Te tjera paga me kontrate Komuna Velabisht 2308001 paga per punonjesit me kontrate maj 2014
  Komuna Velabisht (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 1,000 2014-06-09 2014-06-10 16623080012014 Sherbime te tjera Komuna Velabisht 2308001 tatim ne burim per marrje ambjenti me qera
  Komuna Velabisht (0202) BANKA E TIRANES Berat 35,100 2014-06-09 2014-06-10 16323080012014 Uje Komuna Velabisht 2308001 likujdim listepagese per blerje uji
  Komuna Velabisht (0202) BANKA E TIRANES Berat 9,000 2014-06-09 2014-06-10 16523080012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Komuna Velabisht 2308001 liste pagesa per marrje ambjenti me qera
  Komuna Velabisht (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 25,782 2014-06-09 2014-06-10 16823080012014 Posta dhe sherbimi korrier Komuna Velabisht 2308001 likujdim fature dt.31.01.2014
  Komuna Velabisht (0202) "BERNET" SH.P.K. Berat 22,000 2014-06-09 2014-06-10 16723080012014 Sherbime te tjera Komuna Velabisht 2308001 likujdim fature dt.11.02.2014
  Komuna Velabisht (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 112,840 2014-06-09 2014-06-10 17223080012014 Ndihme ekonomike Komuna Velabisht 2308001 ndihma ekonomike
  Komuna Velabisht (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 11,653 2014-06-09 2014-06-10 16223080012014 Elektricitet 2308001 Komuna Velabisht 2308001 likujdim kontrate 42787.40807.90244.40813.40809.25051 maj 2014