Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Velabisht (0202) All All 82,520,612.00 314 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Velabisht (0202) ARTAN PAJO/K32513126E Berat 64,400 2014-08-20 2014-08-22 23723080012014 Karburant dhe vaj Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature nr 15.dt.30.04.2014
  Komuna Velabisht (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 49,996 2014-08-22 2014-08-22 24523080012014 Elektricitet 2308001 Komuna Velabisht 2308001,likujdim kontrate 40807.42239.41279.40812.42900.40801.90244.40810,fatura dt.12.08.2014
  Komuna Velabisht (0202) ARTAN PAJO/K32513126E Berat 64,750 2014-08-20 2014-08-22 23923080012014 Karburant dhe vaj Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature nr 16.dt.31.07.2014
  Komuna Velabisht (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 9,157 2014-08-22 2014-08-22 24623080012014 Elektricitet 2308001 Komuna Velabisht 2308001,likujdim kontrate 40813.41483.42787.40809,fatura dt.28.07.2014
  Komuna Velabisht (0202) ILIR MANKA Berat 16,860 2014-08-20 2014-08-21 23623080012014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature nr 79.dt.24.07.2014
  Komuna Velabisht (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 15,746 2014-08-20 2014-08-21 23823080012014 Posta dhe sherbimi korrier Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature dt.31.07.2014
  Komuna Velabisht (0202) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Berat 8,445 2014-08-20 2014-08-21 23523080012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature 118370122.118370153.dt.18.08.2014
  Komuna Velabisht (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 127,840 2014-08-20 2014-08-21 24023080012014 Ndihme ekonomike Komuna Velabisht 2308001,ndihma ekonomike
  Komuna Velabisht (0202) BANKA E TIRANES Berat 10,200 2014-08-06 2014-08-07 22923080012014 Sherbime telefonike Komuna Velabisht 2308001,pagese per Kastriot Rrapaj .fature dt.31.07.2014
  Komuna Velabisht (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 3,304,131 2014-08-06 2014-08-07 22823080012014 Pagese paaftesie Komuna Velabisht 2308001,paaftesi korrik 2014
  Komuna Velabisht (0202) TOTILA/B Berat 48,000 2014-08-05 2014-08-06 22723080012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature nr.89.dt.17.07.2014
  Komuna Velabisht (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 7,940 2014-08-05 2014-08-06 22423080012014 Elektricitet 2308001 Komuna Velabisht 2308001,likujdim kontrate 40807.41279.40812.40804.42239.fatura dt.11.07.2014
  Komuna Velabisht (0202) INTERSIG Berat 15,960 2014-08-05 2014-08-06 22523080012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Komuna Velabisht 2308001,likujdim fature nr.90.dt.08.07.2014
  Komuna Velabisht (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 109,892 2014-08-04 2014-08-04 2163080012014 Paga baze Komuna Velabisht 2308001,pagat Korrik 2014
  Komuna Velabisht (0202) BANKA CREDINS Berat 10,000 2014-08-04 2014-08-04 2203080012014 Te tjera paga me kontrate Komuna Velabisht 2308001,pagat punonjes me kontrateKorrik 2014
  Komuna Velabisht (0202) BANKA CREDINS Berat 50,000 2014-08-04 2014-08-04 22323080012014 Udhetim i brendshem Komuna Velabisht 2308001,pagese per dieta
  Komuna Velabisht (0202) BANKA CREDINS Berat 1,042,737 2014-08-04 2014-08-04 2153080012014 Paga baze Komuna Velabisht 2308001,pagat Korrik 2014
  Komuna Velabisht (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 21,996 2014-08-04 2014-08-04 22223080012014 Sherbime te tjera Komuna Velabisht 2308001,tatim ne burim per keshilltaret korrik 2014
  Komuna Velabisht (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 196,964 2014-08-04 2014-08-04 2213080012014 Sherbime te tjera Komuna Velabisht 2308001,pagese per keshilltaret korrik 2014
  Komuna Velabisht (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 37,252 2014-08-04 2014-08-04 2173080012014 Paga baze Komuna Velabisht 2308001,pagat Korrik 2014