Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Korce (1515) All All 17,460,007.00 128 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 200 2014-07-03 2014-07-04 10510100552014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni DEGA E THESARIT KORCE SHPENZIME PER PULLA PER GJYKATEN E RRETHIT KORCE
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 496,063 2014-07-01 2014-07-02 10310100552014 Paga baze DEGAA E THESARIT KORCE PAGA QERSHOR 2014 KODI INSTITUC 1010015
  Dega e Thesarit Korce (1515) BOROVA SHPK Korçe 27,480 2014-06-25 2014-06-26 10210100152014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave DEGA E THESARIT KORCE MIREMBAJTJE KONDICIONERI LIK FAT NR.50 DT.23.06.14
  Dega e Thesarit Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 8,887 2014-06-16 2014-06-17 10010100152014 Elektricitet 1010015 DEGA E THESARIT KORCE ENERGJI KONTRATA NR.KR0A060008028935 DT.13.06.14
  Dega e Thesarit Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 6,118 2014-06-16 2014-06-17 10110100152014 Sherbime telefonike DEGA E THESARIT KORCE TELEFON KLIENTI NR.310001770099 DT.31.05.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 47,226 2014-06-13 2014-06-16 9910100152014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DEGA E THESARIT KORCE MATERIALE PASTRIMI LIK FAT NR.441;442 DT.12.06.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 1,349 2014-06-06 2014-06-09 9710100152014 Kontribute per sigurime shoqerore DEGA E THESARIT KORCE GJOBE PER SIG SHOQ DHE INTERES
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 236 2014-06-06 2014-06-09 9810100152014 Shtese page per funksionin DEGA E THESARIT KORCE GJOBE PER TATIM PAGE DHE INTERES
  Dega e Thesarit Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 1,836 2014-06-05 2014-06-06 9010100152014 Posta dhe sherbimi korrier DEGA E THESARIT KORCE SHERBIM POSTAR LIK FAT NR.471 DT.31.05.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 12,424 2014-06-05 2014-06-06 9110100152014 Udhetim i brendshem DEGA E THESARIT KORCE DIETA SHERBIMI
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEBT ENFORCEMENT SERVICE ALBANIA Korçe 35,357 2014-06-05 2014-06-06 8910100152014 Te tjera transferta tek individet DEGA E THESARIT KORCE TARIFE PERMBARIMORE FAT NR.34 DT 07.05.2014 PER VENDIMIN NR.41-2012-775(486) DT.17.02.2012
  Dega e Thesarit Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 239,500 2014-06-02 2014-06-03 8810100152014 Te tjera transferta tek individet DEGA E THESARIT KORCE BURGIM I PADREJTE VENDIMI 41-2013-2048(1090) DT.08.05.2013 ELDIS ROKO NR.LLOG 0001052740 IBAN AL35202410030000000001052740
  Dega e Thesarit Korce (1515) VASKE GAQI Korçe 8,400 2014-06-02 2014-06-03 8610100152014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DEGA E THESARIT KORCE MATERIALE SPECIALE LIK FAT NR.177 DT.20.05.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) PROMO PRINT Korçe 12,480 2014-06-02 2014-06-03 8510100152014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DEGA E THESARIT KORCE MATERIALE SPECIALE LIK FAT NR.56 DT.02.05.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 466,325 2014-06-02 2014-06-02 8410100152014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar DEGA E THESARIT PAGA MAJ 2014 KODI INSTITUC 1010015
  Dega e Thesarit Korce (1515) ARTAN SIMA Korçe 340,313 2014-05-20 2014-05-21 8310100152014 Te tjera transferta tek individet DEGA E THESARIT KORCE TARIFE PEMBARIMORE FAT NR.5 DT.27.01.2014 PER VENDIMIN (1588)41-2012-2799 DT.06.06.2012
  Dega e Thesarit Korce (1515) ANDREA KATUNDI Korçe 6,840 2014-05-20 2014-05-21 8210100152014 Te tjera transferta tek individet DEGA E THESARIT KORCE TARIFE PEMBARIMORE FAT NR.11 DT.09.04.2014 PER VENDIMIN NR.41-2011-2070(1177) DT.09.05.2011
  Dega e Thesarit Korce (1515) KOTTI Korçe 732 2014-05-16 2014-05-19 8110100152014 Blerje dokumentacioni DEGA E THESARIT KORCE BLERJE DOKUMENTACION LIK FAT NR.115 DT.05.05.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 7,366 2014-05-14 2014-05-15 8010100152014 Sherbime telefonike DEGA E THESARIT KORCE TELEFON KLIENTI NR.310001770099 DT.30.04.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) "TABAKU-2010" Korçe 842,593 2014-05-07 2014-05-08 6710100152014 Te tjera transferta tek individet DEGA E THESARIT KORCE VENDIM GJYQI APELIT NR.528 DT.12.12.2011PER ILIR QOSEN