Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Korce (1515) All All 17,460,007.00 128 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 5,280 2014-05-07 2014-05-08 6510100152014 Posta dhe sherbimi korrier DEGA E THESARIT KORCE SHERBIM POSTAR LIK FAT NR.361 DT.30.04.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 72,720 2014-05-07 2014-05-08 6610100152014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres DEGA E THESARIT KORCE BLERJE BOJRA LIK FAT NR.251 DT.18.04.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 49,600 2014-05-07 2014-05-08 7210100152014 Te tjera transferta tek individet DEGA E THESARIT KORCE TATIM BURIM
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 84,300 2014-05-07 2014-05-08 6810100152014 Te tjera transferta tek individet DEGA E THESARIT KORCE TATIM BURIM
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 12,424 2014-05-07 2014-05-08 7410100152014 Udhetim i brendshem DEGA E THESARIT KORCE DIETA SHERBIMI
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 6,840 2014-05-07 2014-05-08 7010100152014 Te tjera transferta tek individet DEGA E THESARIT KORCE TATIM BURIM
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEBT ENFORCEMENT SERVICE ALBANIA Korçe 458,400 2014-05-07 2014-05-08 7110100152014 Te tjera transferta tek individet DEGA E THESARIT KORCE VENDIM GJYQI APELIT NR.384DT.31.05.2012 PER MARKELANO MERSINI
  Dega e Thesarit Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 18,530 2014-05-07 2014-05-08 7310100152014 Elektricitet 1010015 DEGA E THESARIT KORCE ENERGJI KLIENTI NR.KR0A060008028935 DT.25.04.14
  Dega e Thesarit Korce (1515) ANDREA KATUNDI Korçe 64,560 2014-05-07 2014-05-08 6910100152014 Te tjera transferta tek individet DEGA E THESARIT KORCE VENDIM GJYQI NR.41-2011-2070(1177) DT.09.05.2011 ILIA VESHOLLI
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 476,462 2014-05-02 2014-05-02 6310100152014 Shtesa page te tjera DEGA E THESARIT KORCE PAGA PRILL 2014 KODI INSTITUC 1010015
  Dega e Thesarit Korce (1515) PROMO PRINT Korçe 35,880 2014-04-25 2014-04-29 6210100152014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DEGA E THESARIT KORCE MAT SPECIALE LIK FAT NR.48;DT.25.04.14
  Dega e Thesarit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 142,644 2014-04-24 2014-04-25 6110100152014 Kancelari DEGA E THESARIT KORCE KANCELARI LIK FAT NR.236;237;238 DT.16.04.14
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 200 2014-04-22 2014-04-23 6010100152014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni DEGA E THESARIT KORCE PULLA PER GJYKATEN E RRETHIT KORCE
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 200 2014-04-21 2014-04-22 5810100152014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni DEGA E THESARIT KORCE PULLA PER GJYKATEN E APELIT KORCE
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 25,988 2014-04-21 2014-04-22 5910100152014 Udhetim i brendshem DEGA E THESARIT KORCE DIETA SHERBIMI KODI INSTITUC 1010015
  Dega e Thesarit Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 6,839 2014-04-14 2014-04-15 5010100152014 Sherbime telefonike DEGA E THESARIT KORCE TELEFON KLIENTI NR.310001770099 DT 31.03.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) "LEKA" Korçe 106,200 2014-04-14 2014-04-15 5610100152014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore DEGA E THESARIT KORCE SHPENZIME LYERJE ZYRASH LIK FAT NR.31 DT.14.04.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 200 2014-04-08 2014-04-09 4810100152014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni DEGA E THESARIT KORCE SHPENZIME PULLA PER GJYKATEN E RRETHIT KORCE
  Dega e Thesarit Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 9,480 2014-04-08 2014-04-09 4910100152014 Posta dhe sherbimi korrier DEGA E THESARIT KORCE SHERBIM POSTAR FAT NR.251 DT.31.03.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 139,856 2014-04-07 2014-04-07 4710100152014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe DEGA E THESARIT KORCE PAGA KODI INSTITUC 1010015