Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Korce (1515) All All 17,460,007.00 128 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 13,848 2014-02-04 2014-02-05 1310100152014. Unspecified DEGA E THESARIT KORCE DIETA SHERBIMI
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 323,494 2014-02-04 2014-02-05 1110100152014. Unspecified DEGA E THESARIT KORCE PAGA JANAR 2014 KODI INSTITUC 1010015
  Dega e Thesarit Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 111,201 2014-02-04 2014-02-05 1210100152014. Unspecified DEGA E THESARIT KORCE PAGA JANAR 2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 10,848 2014-01-28 2014-01-29 1010100152014 Unspecified DEGA E THESARIT KORCE DIETA SHERBIMI KODI 1010015
  Dega e Thesarit Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 22,411 2014-01-24 2014-01-27 910100152014 Unspecified 1010015 DEGA E THESARIT KORCE ENERGJI KONTRATA NR.KR0A060008028935 DHJETOR 2013
  Dega e Thesarit Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 1,080 2014-01-17 2014-01-20 710100152014 Unspecified DEGA E THESARIT KORCE SHERBIM POSTAR FAT NR.1148 DHJETOR 2013
  Dega e Thesarit Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 5,854 2014-01-17 2014-01-20 810100152014 Unspecified DEGA E THESARIT KORCE TELEFON KLIENTI NR.310001770099 DHJETOR 2013
  Dega e Thesarit Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 485,956 2014-01-06 2014-01-14 110100152014. Unspecified DEGA E THESARIT KORCE PAGA DHJETOR 2013