Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Korce (1515) All All 17,460,007.00 128 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 5,611 2014-09-29 2014-09-30 14010100152014 Sherbime telefonike DEGA E THESARIT KORCE TELEFON KLIENTI NR.310001770099 DT.31.08.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) ARTAN SIMA Korçe 379,740 2014-09-24 2014-09-25 13910100152014 Te tjera transferta tek individet DEGA E THESARIT KORCE VENDIM GJYQI BURGIM I PADREJTE APELIT NR.108 DT.20.03.2014 PER NERTIL ZHUPANI
  Dega e Thesarit Korce (1515) RABIAN GEGA Korçe 5,800 2014-09-23 2014-09-24 13810100152014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DEGA E THESARIT KORCE LIK FAT NR.5 DT.22.09.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) ERION GJATA Korçe 5,700 2014-09-18 2014-09-19 13710100152014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DEGA E THESARIT KORCE MATERIALE PASTRIMI LIK FAT NR.33 DT.15.09.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 3,000 2014-09-15 2014-09-17 13610100152014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni DEGA E THESARIT KORCE SHPENZIME PER PULLA GJYKATEN E RRETHIT KORCE
  Dega e Thesarit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 41,232 2014-09-12 2014-09-15 13510100152014 Kancelari DEGA E THESARIT KORCE KANCELARI LIK FAT NR.674;675 DT.11.09.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 9,540 2014-09-08 2014-09-09 12810100152014 Posta dhe sherbimi korrier DEGA E THESARIT KORCE SHERBIM POSTAR LIK FAT NR.799 DT.31.08.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 16,329 2014-09-09 2014-09-09 13010100152014 Elektricitet 1010015 DEGA E THESARIT KORCE ENERGJI KONTRATA NR.KR0A060008028935 GUSHT 2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 496,381 2014-09-01 2014-09-01 12710100152014 Paga baze DEGA E THESARIT KORCE PAGA GUSHT 2014 KODI INSTITUC 1010015
  Dega e Thesarit Korce (1515) DONALDA KELLEZI Korçe 24,999 2014-08-18 2014-08-19 12610100152014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DEGA E THESARIT KORCE MATERIALE SPECIALE (LULE) LIK FAT NR.64 DT.15.08.14
  Dega e Thesarit Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 5,712 2014-08-18 2014-08-19 12510100152014 Sherbime telefonike DEGA E THESARIT KORCE TELEFON KLIENTI NR.310001770099 DT.31.07.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 17,656 2014-08-07 2014-08-08 11810100152014 Elektricitet 1010015 DEGA E THESARIT ENERGJI NR KLIENTI KR0A060008028935 KORRIK
  Dega e Thesarit Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 8,154 2014-08-07 2014-08-08 11910100152014 Posta dhe sherbimi korrier DEGA E THESARIT SHERBIM POSTAR FAT NR 686 DAT 31.07.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 496,799 2014-08-01 2014-08-01 11710100152014 Shtese page per vjetersi ne pune DEGA E THESARIT KORCE PAGA KORRIK 2014 KODI INSTITUC 1010015
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 200 2014-07-22 2014-07-23 11610100152014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni DEGA E THESARIT KORCE SHPENZIME PER PULLA PER GJYKATEN E RRETHIT KORCE
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 200 2014-07-21 2014-07-22 11410100152014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni DEGA E THESARIT KORCE SHPENZIME PER PULLA PER GJYKATEN E APELIT KORCE
  Dega e Thesarit Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 5,535 2014-07-21 2014-07-22 11510100152014 Sherbim per ngrohje DEGA E THESARIT KORCE TELEFON KLIENTI NR.310001770099 DT.30.06.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 21,739 2014-07-09 2014-07-10 11210100552014 Elektricitet 1010015 DEGA E THESARIT KORCE ENERGJI KONTRATA NR.KR0A060008028935 QERSHOR 2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 13,260 2014-07-09 2014-07-10 10610100552014 Posta dhe sherbimi korrier DEGA E THESARIT KORCE SHERBIM POSTAR LIK FAT NR.579 DT.30.06.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 32,696 2014-07-09 2014-07-10 11310100552014 Udhetim i brendshem DEGA E THESARIT KORCE DIETA SHERBIMI KODI INSTITUC 1010015