Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Korce (1515) All All 17,460,007.00 128 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 13,848 2014-11-24 2014-11-25 17310100152014 Udhetim i brendshem DEGA E THESARIT KORCE DIETA SHERBIMI SIPAS BORDEROSE
  Dega e Thesarit Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 5,315 2014-11-18 2014-11-19 17010100152014 Sherbime telefonike DEGA E THESARIT KORCE TELEFON KLIENTI NR.310001770099 DT 31.10.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) "TABAKU-2010" Korçe 470,448 2014-11-12 2014-11-13 16410100152014 Te tjera transferta tek individet DEGA E THESARIT KORCE VENDIM GJYQI BURGIM I PADREJTE APELIT NR.232 DT.08.07.2014 PER KLEITOS DRAMOLLI
  Dega e Thesarit Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 14,649 2014-11-10 2014-11-11 16310100152014 Elektricitet 1010015 DEGA E THESARIT KORCE ENERGJI KLIENTI NR.KR0A060008028935 FAT NR.616984591 DT 20.10.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 3,672 2014-11-04 2014-11-05 16210100152014 Posta dhe sherbimi korrier DEGA E THESARIT KORCE SHERBIM POSTAR LIK FAT NR.1135 DT.31.10.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 476,116 2014-11-03 2014-11-03 16010100152014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe DEGA E THESARIT KORCE PAGA TETOR 2014 KODI INSTITUC 1010015
  Dega e Thesarit Korce (1515) KOTTI Korçe 360 2014-10-27 2014-10-28 15910100152014 Blerje dokumentacioni DEGA E THESARIT KORCE SHTYPSHKRIME REGJISTER PESONELI LIK FAT NR.245 DT.27.10.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 200 2014-10-23 2014-10-24 15710100152014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni DEGA E THESARIT KORCE SHPENZIME PULLA PER GJYKATEN ADMINISTRATIVE
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 200 2014-10-23 2014-10-24 15810100152014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni DEGA E THESARIT KORCE SHPENZIME PULLA PER GJYKATEN E RRETHIT KORCE
  Dega e Thesarit Korce (1515) JOSIF DELIU Korçe 48,600 2014-10-15 2014-10-16 15110100152014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DEGAA E THESARIT KORCE BLERJE KARBURANT PER NDRICIM LIK FAT NR.190 DT.15.10.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 6,879 2014-10-13 2014-10-14 15010100152014 Sherbime telefonike DEGA E THESARIT KORCE TELEFON KLIENTI NR.310001770099 DT.30.09.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 200 2014-10-13 2014-10-14 14710100152014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni DEGA E THESARIT KORCE SHPENZIME PER PULLA GJYKATEN E APELIT KORCE
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 200 2014-10-13 2014-10-14 14810100152014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni DEGA E THESARIT KORCE SHPENZIME PER PULLA GJYKATEN E APELIT KORCE
  Dega e Thesarit Korce (1515) ERION GJATA Korçe 9,300 2014-10-13 2014-10-14 14910100152014 Kancelari DEGA E THESARIT KORCE KANCELARI LIK FAT NR.42 DT.13.10.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) KOTTI Korçe 2,238 2014-10-10 2014-10-13 14610100152014 Blerje dokumentacioni DEGA E THESARIT KORCE BLERJE DOKUMENTACION LIK FAT NR.232 DT.09.10.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 17,700 2014-10-06 2014-10-07 14410100152014 Posta dhe sherbimi korrier DEGA E THESARIT KORCE SHERBIM POSTAR LIK FAT NR.911 DT.30.09.14
  Dega e Thesarit Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 16,800 2014-10-06 2014-10-06 14510100152014 Elektricitet 1010015 DEGA E THESARIT KORCE ENERGJI LIK FAT KLIENTI NR.KR0A060008028935 DT.01.10.14DT.30.09.14
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 6,924 2014-10-02 2014-10-03 14310100152014 Udhetim i brendshem DEGA E THESARIT KORCE DIETA SHERBIMI KODI INSTITUC 1010015
  Dega e Thesarit Korce (1515) ERION GJATA Korçe 16,000 2014-10-01 2014-10-02 14210100152014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave DEGA E THESARIT KORCE RIPARIM FOTOKOPJE LIK FAT NR.37 DT.24.09.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 496,855 2014-10-01 2014-10-01 14110100152014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar DEGA E THESARIT KORCE PAGA SHTATOR 2014 KODI INSTITUC 1010015