Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Korce (1515) All All 17,460,007.00 128 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 6,924 2014-04-01 2014-04-02 4610100152014 Udhetim i brendshem DEGA E THESARIT KORCE DIETA SHERBIMI KODI INSTITUC 1010015
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 353,496 2014-04-01 2014-04-01 4410100152014 Shtese page per vjetersi ne pune DEGA E THESARIT KORCE PAGA MARS 2014 KODI INSTITUC 1010015
  Dega e Thesarit Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 25,367 2014-04-01 2014-04-01 4510100152014 Elektricitet 1010015 DEGA E THESARIT KORCE ENERGJI KLIENTI NR.KR0A060008028935 DT 23.03.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 24,848 2014-03-18 2014-03-19 4310100152014 Udhetim i brendshem DEGA E THESARIT KORCE DIETA SHERBIMI
  Dega e Thesarit Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 6,785 2014-03-17 2014-03-18 4210100152014 Sherbime telefonike DEGA E THESARIT KORCE TELEFON KLIENTI NR.310001770099 DT.28.02.14
  Dega e Thesarit Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 4,152 2014-03-10 2014-03-12 3610100152014 Unspecified DEGA E THESARIT KORCE SHERBIM POSTAR FAT NR.129 DT.28.02.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 35,156 2014-03-05 2014-03-06 3210100152014 Unspecified DEGA E THESARIT KORCE PAGA E LEJE E PAKRYERSHKURT 2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 462,188 2014-03-05 2014-03-05 3110100152014 Unspecified DEGA E THESARIT KORCE PAGA SHKURT 2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 25,703 2014-02-20 2014-02-21 3010100152014 Unspecified 1010015 DEGA E THESARIT KORCE KONTRATA NR.KR0A060008028935 DT 30.01.14
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 374 2014-02-18 2014-02-19 2910100152014 Unspecified DEGA E THESARIT KORCE SIG SHENDETSOR 1.7% JANAR 2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 374 2014-02-18 2014-02-19 2810100152014 Unspecified DEGA E THESARIT KORCE SIG SHENDETSOR 1.7% JANAR 2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 2,090 2014-02-18 2014-02-19 2710100152014 Unspecified DEGA E THESARIT KORCE SIG SHOQEROR 9.5% JANAR 2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 3,300 2014-02-18 2014-02-18 2610100152014 Unspecified DEGA E THESARIT KORCE SIG SHOQEROR 15% JANAR 2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 8,441 2014-02-17 2014-02-18 2510100152014 Unspecified DEGA E THESARIT KORCE PAGA JANAR 2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 107,566 2014-02-17 2014-02-18 2410100152014. Unspecified DEGA E THESARIT KORCE TATIM BURIM
  Dega e Thesarit Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 968,095 2014-02-17 2014-02-18 2310100152014. Unspecified DEGA E THESARIT KORCE SHPERBLIM NDERPRERJE PUNE RAJMONDA TENEQEXHI
  Dega e Thesarit Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 6,677 2014-02-12 2014-02-13 2210100152014 Unspecified DEGA E THESARIT KORCE TELEFON JANAR 2014 KLIENTI NR.310001770099
  Dega e Thesarit Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 3,276 2014-02-06 2014-02-07 160100152014 Unspecified DEGA E THESARIT KORCESHERBIM POSTAR LIK FAT NR.22 DT 31.01.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) PETRIT TABAKU Korçe 6,131,620 2014-02-06 2014-02-07 1410100152014 Unspecified DEGA E THESARIT KORCE DEMSHPERBLIM PRONE ANTONETA ROSHANJI VENDIMI 191 DT 04.04.2013
  Dega e Thesarit Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 46,909 2014-02-06 2014-02-06 150100152014 Unspecified DEGA E THESARIT KORCE PAGA JANAR 2014 KODI INSTITUC 1010015