Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Mini Bashkia 4 (3535) All All 257,868,713.00 172 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Mini Bashkia 4 (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 15,780 2014-12-30 2014-12-31 20121011342014 Posta dhe sherbimi korrier Min Bashkia 4 sherbim posta dhjetor 2014 fat.5280 dt 26.12.2014
  Mini Bashkia 4 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,947,320 2014-12-30 2014-12-31 20221011342014 Ndihme ekonomike Min Bashkia 4 lik Ndihma ekonomike dhjetor 2014 VMPunes nr 12 dt 22.12.2014,listepag
  Mini Bashkia 4 (3535) INERTE Tirane 374,976 2014-12-30 2014-12-31 20021011342014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min Bashkia 4 ,liksituac punimesh ne njesi,,proc verb dt 13.12.2014,proc verb emergj dt 15.12.2014,situac punimesh ne Bregun e Lumit,fat nr 37 dt 14.12.2014 seri 03772337
  Mini Bashkia 4 (3535) SHKELQIM BEJDOLLARI Tirane 239,900 2014-12-30 2014-12-31 19621011342014 Shpenzime per honorare Min Bashkia 4 ,lik servis makine,proc verb emergj 8.12.2014,fat 2 dt 10.12.2014 seri 7418257
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,397,000 2014-12-29 2014-12-30 19821011342014 Pagese paaftesie Min Bashkia 4 shperblime Invalidet kujdestari ,dhjetor 2014 VKM nr 861 dt 17.12.2014
  Mini Bashkia 4 (3535) T & M CHEMICAL DISTRIBUTION Tirane 196,716 2014-12-30 2014-12-30 19421011342014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Min Bashkia 4 ,lik detergjent,urdh prok nr 8 dt 15.12.2014,njoft fit 24.12.2014,fat 17 + 18 dt 24.12.2014 seri 7087017, + 018,fl hyr nr 10 dt 24.12.2014
  Mini Bashkia 4 (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 11,228 2014-12-30 2014-12-30 19921011342014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Min Bashkia 4 ,lik taxe vjetore makine,fat 118683895 dt 18.12.2014
  Mini Bashkia 4 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,242,000 2014-12-29 2014-12-30 19721011342014 Ndihme ekonomike Min Bashkia 4 shperblime Ndihma ekonomike dhjetor 2014 VKM nr 861 dt 17.12.2014,listepagesa
  Mini Bashkia 4 (3535) FORMULA Tirane 163,800 2014-12-24 2014-12-26 19321011342014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min Bashkia 4 lik montim+miremb ,urdh prok nr 7 dt 1.12.2014,ftese ofete dt 22.12.2014,shpallje fituesi dt 23.12.2014,fat 1721 dt 22.12.2014 seri 18440416,fl hyr nr 9 dt 23.12.20104
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,098,725 2014-12-24 2014-12-26 19521011342014 Pagese paaftesie Min Bashkia 4 Invalidet kujdestari ,dhjetor 2014 ven.keshilli nr.25dt.18.12.2014 konf. prefekt dt 23.12.2014.
  Mini Bashkia 4 (3535) VI-ES Tirane 115,200 2014-12-23 2014-12-24 19121011342014 Shpenzime te tjera transporti Min Bashkia 4 lik goma,urdh prok nr 6 dt 10.12.2014,ftese ofete dt 15.12.2014,shpallje fituesi dt 19.12.2014,fat 43 dt 19.12.2014 seri 5026143,fl hyr nr 8 dt 19.12.20104
  Mini Bashkia 4 (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 16,228 2014-12-23 2014-12-24 19221011342014 Paga baze Min Bashkia 4 telefoni celul kryetari nentor
  Mini Bashkia 4 (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,061,639 2014-12-17 2014-12-19 18921011342014 Te tjera transferime korrente Min Bashkia 4 lik emergjenca civile,shkresa 5144/1 dt 01.12.2014,listepagese
  Mini Bashkia 4 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,860,900 2014-12-17 2014-12-18 18821011342014 Ndihme ekonomike Min Bashkia 4 Ndihma ekonomike nentor 2014 Vend Min Punes nr 11 dt 0112.2014,listepag nen tor t2014
  Mini Bashkia 4 (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 473,421 2014-12-17 2014-12-18 18821011342014 Elektricitet 2101134 Min Bashkia 4 energjia nentor 2014 nr kontr 15734,78448,64359
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,515,000 2014-12-17 2014-12-18 19021011342014 Te tjera transferta tek individet Min Bashkia 4 lik bebe,2010-2011,listepagese ngjitur
  Mini Bashkia 4 (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 22,496 2014-12-12 2014-12-15 18321011342014 Sherbime telefonike Min Bashkia 4 telefoni celul nentor
  Mini Bashkia 4 (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 348,000 2014-12-12 2014-12-15 18221011342014 Uje Min.Bashkia 4 uji nentor 2014 nr.kont. 159183-1,159184-1,159186-1,159250-1,159251-1,159265-1,159271-1,159392-14,183764-1,59187-1,159247
  Mini Bashkia 4 (3535) BAILIFF SERVICES ALBANIA Tirane 107,100 2014-12-12 2014-12-15 18021011342014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Bashkia 4 Likuidim Vendim gjyqesor,Urdher ekzekutim nr.2892 akti dt08.05.2013 vendimi nr 599 dt.12.03.2013 -gjykata apelit tirane perfituesi Desarta Gjeci
  Mini Bashkia 4 (3535) ANASTAS KOTE Tirane 121,500 2014-12-12 2014-12-15 17921011342014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Bashkia 4 lik vend gjyqi, Bedri Spahiu,urdh ekzekutim nr 3987 dt 23.04.2012,vend nr 101 dt 18.01.2013