Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Mini Bashkia 4 (3535) All All 257,868,713.00 172 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Mini Bashkia 4 (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 59,100 2014-11-05 2014-11-06 15621011342014 Shpenzime per honorare Min Bashkia 4 lik tatim keshilltare tetor 2014
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 334,900 2014-11-05 2014-11-06 15521011342014 Shpenzime per honorare Min Bashkia 4 lik keshilltare tetor 2014
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 334,900 2014-11-05 2014-11-06 15521011342014 Paga baze Min Bashkia 4 lik keshilltare tetor 2014
  Mini Bashkia 4 (3535) ALBERT SEZAIRI Tirane 269,500 2014-11-03 2014-11-04 14721011342014 Shpenzime per honorare Min Bashkia 4 lik tonera,urdh prok nr 2 dt 19.09.2014,ftesa oferte dt 02.10.2014,fat 1115 dt 06.10.2014 seri 17097915 ,fl hyr nr 3 dt 06.10.2014,shpal;lje fit APP dt 08.10.2014
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 940,816 2014-11-03 2014-11-04 15321011342014 Paga baze Min Bashkia 4 lik paga listepag tetor 2014 nr pun 28-27
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 59,418 2014-11-03 2014-11-04 15221011342014 Shtese page per funksionin Min Bashkia 4 lik paga listepag tetor 2014 nr pun 28-27
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 163,166 2014-11-03 2014-11-04 15421011342014 Shtese page per vjetersi ne pune Min Bashkia 4 lik paga gj civile listepag tetor 2014 nr pun 5-5
  Mini Bashkia 4 (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 295,189 2014-11-03 2014-11-04 15121011342014 Elektricitet 2101134 Min Bashkia 4 energjia shtator 2014 nr kontr 15734,78448,64359
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,161,550 2014-11-03 2014-11-04 15021011342014 Pagese paaftesie Min Bashkia 4 Paaftesia dhe Invalidet kujdestari ,shtator 2014 ven.keshilli nr.23 dt.24.10.2014 konf. prefekt dt 31.10.2014.
  Mini Bashkia 4 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 2,213,960 2014-10-28 2014-10-29 14921011342014 Ndihme ekonomike Min Bashkia 4 Ndihma ekonomike shtator 2014 Vend Min Punes nr 9 dt 29.09.2014,listepag shtator t2014
  Mini Bashkia 4 (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 116,700 2014-10-16 2014-10-17 14521011342014 Shpenzime per honorare Min Bashkia 4 Tatim Honorare keshilltare bordero 2014
  Mini Bashkia 4 (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 118,200 2014-10-16 2014-10-17 14621011342014 Shpenzime per honorare Min Bashkia 4 Tatim Honorare keshilltare bordero 2014
  Mini Bashkia 4 (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 36,124 2014-10-16 2014-10-17 14321011342014 Posta dhe sherbimi korrier Min Bashkia 4 sherbim posta korrik-shtator 2014 fat.296+297 dt 14+20.07.2014 seri 12594747,12594746
  Mini Bashkia 4 (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 16,652 2014-10-16 2014-10-17 14021011342014 Sherbime telefonike Min Bashkia 4 telefoni Kryetar,shtator 2014,nr cel 69406853,662020105,662020106,662020107,662020108
  Mini Bashkia 4 (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 32,944 2014-10-16 2014-10-17 13921011342014 Sherbime telefonike Min Bashkia 4 telefoni shtator 2014,seri fature 718570389,718533523,718533360
  Mini Bashkia 4 (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 8,676 2014-10-16 2014-10-17 14221011342014 Posta dhe sherbimi korrier Min Bashkia 4 sherbim posta shtator 2014 fat.4148 dt 26.09.2014 seri 12596326
  Mini Bashkia 4 (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 226,860 2014-10-16 2014-10-17 14121011342014 Uje Min.Bashkia 4 uji shtator 2014 nr.kont. 159183-1,159184-1,159186-1,159250-1,159251-1,159265-1,159271-1,159392-14,183764-1,59187-1,159247
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 207,473 2014-10-01 2014-10-02 13321011342014 Paga baze Min Bashkia 4 lik paga,shtator 2014,listepagese ,nr pun 5-5
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,005,830 2014-10-01 2014-10-02 13221011342014 Shtese page per vjetersi ne pune Min Bashkia 4 lik paga,shtator 2014,listepagese ,nr pun 28-28
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 47,626 2014-10-01 2014-10-02 13421011342014 Shtese page per vjetersi ne pune Min Bashkia 4 lik paga,shtator 2014,listepagese kontr,nr pun 2-2