Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Mini Bashkia 4 (3535) All All 257,868,713.00 172 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Mini Bashkia 4 (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 458,410 2014-03-13 2014-03-17 3121011342014 Uje Min.Bashkia 4 uji janar-shkurt 2014 nr.kont. 159183-1,159184-1,159186-1,159250-1,159251-1,159265-1,159271-1,159392-14,183764-1,59187-1,159247
  Mini Bashkia 4 (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 544,467 2014-03-13 2014-03-17 3721011342014 Elektricitet 2101134 Min Bashkia 4 energjia Janar 2014,kont. tr2-62988,tr2-71512,76765,64359,215734,78448,71893,72399,64358,264822,65454
  Mini Bashkia 4 (3535) BAILIFF SERVICES ALBANIA Tirane 5,950 2014-03-13 2014-03-17 4021011342014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Bashkia 4 likuidim vendim gjyqesor ,urdher ekzekut. 2892 akti dt.08.05.2013 vendimi 599 dt.12.03.2013 perfituesi Desarta Gjeci
  Mini Bashkia 4 (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 52,059 2014-03-13 2014-03-17 3621011342014 Sherbime te tjera Min Bashkia 4 abonim shtypi janar +shkurt+ mars 2014 nr.fat.53 dt.11.02.2014 seria 1259990 kont.120,72/1 dt.06.01.2014
  Mini Bashkia 4 (3535) ANASTAS KOTE Tirane 13,500 2014-03-13 2014-03-17 4121011342014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Bashkia 4 likuidim vendim gjyqesor , urdher.ekzekut.3987 akti 23.04.2012 vendimi 101 dt.18.01.2013 perfituesi Bedri Spahiu
  Mini Bashkia 4 (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,152 2014-03-13 2014-03-17 3521011342014 Shpenzime per honorare Min bashkia 4 posta muaji shkurt 2014 nr.fat.1657 dt.26.02.2014 seria 08743033
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 200,072 2014-03-05 2014-03-05 3021011342014 Unspecified Min.Bashkia 4 Pagat janar bordero 2014 nr.pun. plan 5 fakt 5
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,014,936 2014-03-05 2014-03-05 2921011342014 Unspecified Min.Bashkia 4 Pagat janar bordero 2014 nr.pun. plan 28 fakt 28
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,776,525 2014-02-20 2014-02-21 2421011342014 Unspecified Min Bashkia 4 Paaftesi dhe Invalid shkurt 2014 bordero
  Mini Bashkia 4 (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 405,812 2014-02-20 2014-02-21 2721011342014 Unspecified 2101134 Min Bashkia 4 energjia dhjetor 2013 nento 2013 korrik 2013 ,fat.605717234,605936978,605719442,606185232,605060015,605936747,605936977,606185446,606188107,605936748,604296074,141442963
  Mini Bashkia 4 (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 24,273 2014-02-20 2014-02-21 27121011342014 Unspecified Min Bashkia 4 telefoni janar 2014 fat.716982839,71694160,716941431 dt.31.01.2014
  Mini Bashkia 4 (3535) ERMIR GODAJ Tirane 6,834 2014-02-13 2014-02-13 2121011342014 Unspecified Min Bashkia 4 Likuidim vendim gjyqesor , urdher.5636 akti,01.06.2013 vendimi 685 dt.20.03.2013gjykata apelit perfituesi Violeta Hasani
  Mini Bashkia 4 (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 16,076 2014-02-13 2014-02-13 2321011342014 Unspecified Min Bashkia 4 telefoni celular janar 2014 klienti c1008065,c1008111,
  Mini Bashkia 4 (3535) ANASTAS KOTE Tirane 13,500 2014-02-13 2014-02-13 2121011342014 Unspecified Min Bashkia 4 Likuidim vendim gjyqesor urdher.3987 akti 23.01.2012 vendimi nr.101 dt.18.01.2013 gjykata apelit tirane perfituesi Bedri Spahiu
  Mini Bashkia 4 (3535) BAILIFF SERVICES ALBANIA Tirane 5,950 2014-02-13 2014-02-13 2021011342014 Unspecified Min Bashkia 4 Likuidim Vendim gjyqesor,Urdher ekzekutim nr.2892 akti dt08.05.2013 vendimi nr 599 dt.12.03.2013 -gjykata apelit tirane perfituesi Desarta Gjeci
  Mini Bashkia 4 (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 33,703 2014-02-04 2014-02-05 1921011342014 Unspecified Min.Bashkia 4 telefoni tetor dhjetor 2013 fat.nr.71636195 716280948, 716281660,716734450 dt.31.10.2013 dhe 31.12.2013
  Mini Bashkia 4 (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 8,148 2014-02-04 2014-02-05 1721011342014 Unspecified Min.Bashkia 4 sherbim posta janarn 2014 fat.1304 dt.26.01.2014 seria 11522328
  Mini Bashkia 4 (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 226,500 2014-02-04 2014-02-05 1821011342014 Unspecified Min.Bashkia 4 uji dhjetor 2013 nr.kont. 159183-1,159184-1,159186-1,159250-1,159251-1,159265-1,159271-1,159392-14,183764-1,59187-1,159247
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,056,432 2014-02-04 2014-02-05 1521011342014 Unspecified Min.Bashkia 4 Pagat janar bordero 2014 nr.pun. plan 28 fakt 28
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 200,072 2014-02-04 2014-02-05 1621011342014 Unspecified Min.Bashkia 4 Pagat janar bordero 2014 nr.pun. plan 5 fakt 5