Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Mini Bashkia 4 (3535) All All 257,868,713.00 172 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 334,900 2014-10-01 2014-10-02 13521011342014 Shpenzime per honorare Min Bashkia 4 lik keshilltare+nderlidhes,shtator 2014,listepagese
  Mini Bashkia 4 (3535) ERMIR GODAJ Tirane 20,502 2014-10-01 2014-10-02 13821011342014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Bashkia 4 lik vend gjyqi, Violeta Hasani,urdh ekzekutim nr 5636 dt 01.06.2013,vend nr 685 dt 20.03.2013
  Mini Bashkia 4 (3535) ANASTAS KOTE Tirane 40,500 2014-10-01 2014-10-02 13621011342014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Bashkia 4 lik vend gjyqi, Bedri Spahiu,urdh ekzekutim nr 3987 dt 23.04.2012,vend nr 10 dt 18.01.2013
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA E TIRANES Tirane 14,850,950 2014-09-30 2014-10-01 13021011342014 Pagese paaftesie Min Bashkia 4 Paaftesia dhe Invalidet kujdestari ,shtator 2014 ven.keshilli nr.20 dt.21.08.2014 konf. prefekt dt28.08.2014
  Mini Bashkia 4 (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 145,237 2014-09-30 2014-10-01 13121011342014 Elektricitet 2101134 Min Bashkia 4 energjia gusht 2014 nr kontr 15734,78448,64359
  Mini Bashkia 4 (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 104,460 2014-09-23 2014-09-24 12721011342014 Uje Min.Bashkia 4 uji gusht 2014 nr.kont. 159183-1,159184-1,159186-1,159250-1,159251-1,159265-1,159271-1,159392-14,183764-1,59187-1,159247
  Mini Bashkia 4 (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 24,322 2014-09-23 2014-09-24 12821011342014 Sherbime telefonike Min Bashkia 4 telefoni gusht 2014,njesia+arsimi
  Mini Bashkia 4 (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 18,283 2014-09-23 2014-09-24 12921011342014 Sherbime telefonike Min Bashkia 4 telefoni gusht 2014,Kryetari
  Mini Bashkia 4 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,772,640 2014-09-23 2014-09-24 12621011342014 Ndihme ekonomike Min Bashkia 4 Ndihma ekonomike gusht 2014 vend min punes nr 8 dt 11.09.2014,listepag gusht2014
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,100,728 2014-09-04 2014-09-04 123 21011342014 Paga baze Min Bashkia 4 lik gusht 2014,listepagese gusht 2014,nr pun 28-28
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 202,072 2014-09-04 2014-09-04 120 21011342014 Shtese page per vjetersi ne pune Min Bashkia 4 lik paga gusht 2014,listepagese gusht 2014,nr pun 5-5
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 334,900 2014-09-04 2014-09-04 122 21011342014 Shpenzime per honorare Min Bashkia 4 lik keshilltare +administratore, listepagese gusht 2014,
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 114,476 2014-09-04 2014-09-04 121 21011342014 Shtese page per vjetersi ne pune Min Bashkia 4 lik paga me kontrgusht 2014,listepagese gusht 2014,nr pun 2-2
  Mini Bashkia 4 (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 602,512 2014-09-01 2014-09-02 119 21011342014 Elektricitet 2101134 Min Bashkia 4 energjia qershor+korrik 2014 nr kontr 15734,78448,64359
  Mini Bashkia 4 (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 15,504 2014-09-01 2014-09-02 115 21011342014 Posta dhe sherbimi korrier Min Bashkia 4 sherbim posta korrik+gusht 2014 fat.3449,3784 dt 26.07.2014,26.08.2014 seri 12590727,11520914
  Mini Bashkia 4 (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 223,620 2014-09-01 2014-09-02 118 21011342014 Uje Min.Bashkia 4 uji korrik 2014 nr.kont. 159183-1,159184-1,159186-1,159250-1,159251-1,159265-1,159271-1,159392-14,183764-1,59187-1,159247
  Mini Bashkia 4 (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 28,609 2014-09-01 2014-09-02 117 21011342014 Sherbime telefonike Min Bashkia 4 telefoni korrik 2014,seri fature 718150446,715,504
  Mini Bashkia 4 (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 21,129 2014-09-01 2014-09-02 1126 21011342014 Sherbime telefonike Min Bashkia 4 telefoni korrik 2014
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,570,250 2014-09-01 2014-09-02 113 21011342014 Pagese paaftesie Min Bashkia 4 Paaftesia dhe Invalidet kujdestari gusht 2014 ven.keshilli nr.20 dt.21.08.2014 konf. prefekt dt28.08.2014
  Mini Bashkia 4 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,625,720 2014-09-01 2014-09-02 114 21011342014 Ndihme ekonomike Min Bashkia 4 Ndihma ekonomike korrik 2014 vend min punes nr 7 dt 19.08.2014,listepag korrik 2014