Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Mini Bashkia 4 (3535) All All 257,868,713.00 172 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Mini Bashkia 4 (3535) ERMIR GODAJ Tirane 61,506 2014-12-12 2014-12-15 18021011342014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Bashkia 4 Likuidim vendim gjyqesor perfituesi Violeta Hasani, urdher.5636 akti,01.06.2013 vendimi 685 dt.20.03.2013gjykata apelit
  Mini Bashkia 4 (3535) MIQESIA SH.P.K. Tirane 424,980 2014-12-05 2014-12-09 17621011342014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Min Bashkia 4 lik detrgjente urdh prok nr 4 dt 20.11.2014,oferte 24.11.2014,njoft fit APP dt 04.12.2014,fat 853+855 dt 03.12.2014 seri 18685855,856,fl hyr nr 6 dt 04.12.2014
  Mini Bashkia 4 (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 23,960 2014-12-05 2014-12-05 17521011342014 Paga baze Min Bashkia 4 telefoni celul tetor kryetari 2014,
  Mini Bashkia 4 (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 254,939 2014-12-05 2014-12-05 17421011342014 Kancelari Min Bashkia 4 lik leter urdh prok nr 3 dt 12.11.2014,oferte 13.11.2014,njoft fit APP dt 26.11.2014,fat 1815 dt 26.11.2014 seri 15794965,fl hyr nr 4 dt 26.11.2014
  Mini Bashkia 4 (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 422,400 2014-12-05 2014-12-05 17821011342014 Kancelari Min Bashkia 4 lik kancelariurdh prok nr 5 dt 23.11.2014,oferte 27.11.2014,njoft fit APP dt 04.12.2014,fat 1857 dt 03.12.2014 seri 19203157,fl hyr nr 5 dt 03.12.2014
  Mini Bashkia 4 (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 11,796 2014-12-05 2014-12-05 17721011342014 Posta dhe sherbimi korrier Min Bashkia 4 sherbim posta nentor 2014 fat.4906dt 26.11.2014 seri 16482879
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 983,547 2014-12-02 2014-12-02 17121011342014 Shtese page per vjetersi ne pune Min Bashkia 4 lik paga listepag nenor 2014 nr pun 28-27
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 64,323 2014-12-02 2014-12-02 16921011342014 Shtese page per funksionin Min Bashkia 4 lik paga listepag nenor 2014 nr pun 2-2
  Mini Bashkia 4 (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 377,408 2014-12-02 2014-12-02 17121011342014 Elektricitet 2101134 Min Bashkia 4 energjia tetor 2014 nr kontr 15734,78448,64359
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 549,350 2014-12-02 2014-12-02 17221011342014 Shpenzime per honorare Min Bashkia 4 lik honorare listepag nenor 2014
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 130,099 2014-12-02 2014-12-02 16821011342014 Shtese page per funksionin Min Bashkia 4 lik paga gj civile listepag nenor 2014 nr pun 5-5
  Mini Bashkia 4 (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,572,500 2014-12-02 2014-12-02 17321011342014 Pagese paaftesie Min Bashkia 4 Paaftesia dhe Invalidet kujdestari ,nentor 2014 ven.keshilli nr.24 dt.24.11.2014 konf. prefekt dt 02.12.2014.
  Mini Bashkia 4 (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 23,906 2014-11-26 2014-11-26 15921011342014 Sherbime telefonike Min Bashkia 4 telefoni tetor 2014,seri fature 718774146,718725824,718720077 dt 31.10.2014
  Mini Bashkia 4 (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 297,240 2014-11-26 2014-11-26 16321011342014 Uje Min.Bashkia 4 uji tetor 2014 nr.kont. 159183-1,159184-1,159186-1,159250-1,159251-1,159265-1,159271-1,159392-14,183764-1,59187-1,159247
  Mini Bashkia 4 (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 9,996 2014-11-26 2014-11-26 16021011342014 Posta dhe sherbimi korrier Min Bashkia 4 sherbim posta tetor 2014 fat.4527 dt 26.10.2014 seri 12587605
  Mini Bashkia 4 (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 36,466 2014-11-26 2014-11-26 16121011342014 Posta dhe sherbimi korrier Min Bashkia 4 ,lik abonime,tetor-dhjetor 2014,fat 402+403,seri 12596702,03 tetor 2014 fat.4527 dt 26.10.2014 seri 12587605
  Mini Bashkia 4 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,936,260 2014-11-26 2014-11-26 16221011342014 Ndihme ekonomike Min Bashkia 4 Ndihma ekonomike tetor 2014 Vend Min Punes nr 10 dt 24.11.2014,listepag tetor t2014
  Mini Bashkia 4 (3535) ERMIR GODAJ Tirane 20,502 2014-11-26 2014-11-26 16621011342014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Bashkia 4 Likuidim vendim gjyqesor perfituesi Violeta Hasani, urdher.5636 akti,01.06.2013 vendimi 685 dt.20.03.2013gjykata apelit
  Mini Bashkia 4 (3535) BAILIFF SERVICES ALBANIA Tirane 35,700 2014-11-26 2014-11-26 16621011342014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Bashkia 4 Likuidim Vendim gjyqesor,Urdher ekzekutim nr.2892 akti dt08.05.2013 vendimi nr 599 dt.12.03.2013 -gjykata apelit tirane perfituesi Desarta Gjeci
  Mini Bashkia 4 (3535) ANASTAS KOTE Tirane 40,500 2014-11-26 2014-11-26 16521011342014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Bashkia 4 lik vend gjyqi, Bedri Spahiu,urdh ekzekutim nr 3987 dt 23.04.2012,vend nr 101 dt 18.01.2013