Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombëtar për Sigurinë dhe Emergjencat në Miniera(3535) All All 76,511,439.00 162 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) KRIJON Tirane 284,400 2014-12-30 2014-12-31 19310930062014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji 231 rep.inspektim shpetim miniera pajisje,up nr 37 dt 24.12.2014,ftese per oferte dt 24.12.2014,fat nr 14587 dt 30.12.2014,seri 18707254,fh nr 2 dt 30.12.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 245,500 2014-12-30 2014-12-31 19110930062014 Udhetim i brendshem 602 rep.inspektim shpetim miniera dieta,urdher nr 166,170,174 dt 11.12.201-23.12.2014,liste pagese dt 29.12.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) BLERINA KAPEDANI Tirane 114,000 2014-12-30 2014-12-31 19210930062014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 602 rep.inspektim shpetim miniera uniforma up nr 36 d t16.12.2014,ftese per oferte dt 17.12.2014,pv marrje ne dorezim dt 196 dt 24.12.2014,fat nr 213 dt 24.12.2014,seri 17798213,fh nr 2 dt 24.12.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 328,566 2014-12-24 2014-12-29 19010930062014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 rep.inspektim shpetim vendim gjyqi nr 2699 dt 02.07.2014,vendim nr 10557 dt 03.10.2014,urdher nr 173 dt 22.12.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 297,000 2014-12-24 2014-12-26 18910930062014 Udhetim i brendshem 602 rep.inspektim shpetim miniera dieta,urdher nr 158,169,167 dt 15.12.2014,liste dhjetor 2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 9,694 2014-12-23 2014-12-24 18510930062014 Sherbime telefonike 602 rep.inspektim shpetim miniera telefon,kodi 310001730921,fat dt 31.10.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) BLERINA KAPEDANI Tirane 220,800 2014-12-23 2014-12-24 18610930062014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 602 rep.inspektim shpetim miniera veshje,up nr 31 dt 17.11.2014,ftese per oferte dt 17.11.2114,fat nr 183 dt 20.11.2014,seri 15951583,fh nr 27 dt 20.11.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) MURATI D Tirane 329,400 2014-12-23 2014-12-24 17410930062014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 231 rep.inspektim shpetim miniera pajisje,up nr 27 dt 24.10.2014,ftese per oferte dt 29.10.2014,fat nr 3 dt 13.11.2014,seri 18646103,fh nr 8 dt 13.11.2014,pv marrje ne dorezim dt 13.11.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) "RO -AL" Tirane 126,000 2014-12-23 2014-12-24 18810930062014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 231 rep.inspektim shpetim miniera pajisje,up nr 32 dt 26.11.2014,ftese per oferte dt 27.11.2014,fat nr 810 dt 16.12.2014,seri 16512148,fh nr 1 dt 16.12.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) EVELINA BEKTESHI Tirane 60,000 2014-12-23 2014-12-24 18410930062014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 rep.inspektim shpetim miniera vendime gjyqi te 2014 me likudim pjeseor sipas vendim gjykate nr 1166 dt 01.04.2014,urdher nr 171 dt 19.12.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) ZENIT - 06 Tirane 24,000 2014-12-19 2014-12-23 18010930062014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231 rep.inspektim shpetim miniera up nr 18 d t23.07.2014,ftese per oferte dt 23.07.2014,kontrate nr 250 dt 30.07.2014,fat nr 35 dt 19.11.2014,seri 03783143
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) Gjyladin Polisi Tirane 6,000 2014-12-19 2014-12-23 18110930062014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231 rep.inspektim shpetim miniera kolaudator,up nr 28 dt 05.11.2014,ftese per oferte dt 05.11.2014,kontrate nr 322 dt 06.11.2014,fat nr 05 dt 13.11.2014,seri 85306181
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 156,000 2014-12-19 2014-12-23 18310930062014 Udhetim i brendshem 602 rep.inspektim shpetim miniera dieta,urdher nr 158,164 dt 01.12.2014,09.12.2014,liste dhjetor 2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) ANI - PRINT Tirane 30,000 2014-12-19 2014-12-23 18210930062014 Libra dhe publikime profesionale 602 rep.inspektim shpetim miniera,up nr 34 dt 05.12.2014,ftese per oferte dt 05.12.2014,fat nr 26 dt 15.12.2014,seri 18461959,fh nr 01 dt 15.12.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) SUPPORT - 07 SH.P.K Tirane 49,080 2014-12-17 2014-12-19 17610930062014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 602 rep.inspektim shpetim miniera materiale,up nr 29 d t06.11.2014,ftese per oferte dt 06.11.2014,fat nr 4 dt 12.11.2014,seri 15340907,fh nr 25 dt 12.11.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) ALBERT DOKU Tirane 84,800 2014-12-17 2014-12-19 17510930062014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 602 rep.inspektim shpetim miniera materiale,up nr 30 dt 17.11.2014,ftese per oferte dt 17.11.2014,fat nr 37 dt 19.11.2014,seri 1003498,fh nr 26 dt 19.11.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) ALBERT SEZAIRI Tirane 116,880 2014-12-17 2014-12-19 17710930062014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 602 rep.inspektim shpetim miniera materiale,up nr 33 d t05.12.2014,ftese per oferte dt 05.12.2014,fat nr 1245 dt 10.12.204,seri 17097595,fh nr 28 dt 10.12.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 6,754 2014-12-17 2014-12-19 17010930062014 Sherbime telefonike 602 rep.inspektim shpetim miniera telefon,kodi 310001730921,fat dt 30.11.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 39,534 2014-12-16 2014-12-17 17210930062014 Elektricitet 1093006 602 rep.inspektim shpetim miniera energji,kontrate 15110016,fat dt 17.11.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) EAGLE MOBILE Tirane 74,188 2014-12-16 2014-12-17 17310930062014 Sherbime telefonike 600 -602 rep.inspektim shpetim miniera telefon,kodi 510985,fat dt 31.10.2014