Pagesa tė Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate pėrmbledhėse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) All All 76,511,439.00 162 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) EAGLE MOBILE Tirane 70,781 2014-11-03 2014-11-04 15210930062014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 600-602 rep.inspektim shpetim miniera telefon,kodi 510985,fat dt 30.09.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) SUPPORT - 07 SH.P.K Tirane 33,480 2014-10-15 2014-10-16 14610930062014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 602 rep.inspektim shpetim miniera materiale,up nr 24 dt 30.09.2014,ftese per oferte dt 30.09.2014,pv i marrjese ne dorezim dt 02.10.2014,fat nr 19/1 dt 02.10.2014,seri 15340981,fh nr 22 dt 02.10.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 18,300 2014-10-15 2014-10-16 14010930062014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 602 rep.inspektim shpetim miniera uje,kontrate 159122,fat dt 24.09.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 14,404 2014-10-15 2014-10-16 14810930062014 Shtese page per funksionin 602 rep.inspektim shpetim miniera telefon,kodi 310001730921,fat dt 31.07.2014,31.08.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 12,951 2014-10-15 2014-10-16 147109300620141 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta 602 rep.inspektim shpetim miniera telefon,kodi 310001730921,fat dt 30.09.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 30,400 2014-10-15 2014-10-16 141109300620141 Shtese page per funksionin 602 rep.inspektim shpetim miniera internet,up nr 2 dt 17.03.2014,ftese per oferte dt 18.03.2014,fat nr 90317234 dt 30.09.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) MAJLIND LAMĒE Tirane 66,000 2014-10-15 2014-10-16 14410930062014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 rep.inspektim shpetim miniera materiale,up nr 23 dt 22.09.2014,ftese per oferte dt 22.09.2014,pv i marrje ne dorez dt 24.09.2014,fat nr 42 dt 24.09.2014,seri 15267591,fh nr 21 dt 24.09.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 864 2014-10-15 2014-10-16 14210930062014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 602 rep.inspektim shpetim miniera posta,fat nr 3879 dt 26.09.2014,seri 12596360
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) O L S O N I Tirane 24,540 2014-10-15 2014-10-16 14310930062014 Pagese paaftesie 602 rep.inspektim shpetim miniera dokumenta,up nr 22 dt 17.09.2014,ftese per oferte dt 17.09.2014,pv dt 19.09.2014,fat nr 1363 dt 19.09.2014,seri 17184703,fh nr 20 dt 19.09.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 254,000 2014-10-14 2014-10-15 14510930062014 Shpenzime te tjera qiraje 602 rep.inspektim shpetim miniera dieta,urdher 139 d 13/10/14,list pagese 2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) EAGLE MOBILE Tirane 71,356 2014-10-03 2014-10-06 13810930062014 Posta dhe sherbimi korrier 600-602 rep.inspektim shpetim miniera telefon,kodi 510985,fat dt 31.08.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,712,801 2014-10-03 2014-10-03 13710930062014 Uje 600 rep.inspektim shpetim miniera paga shtator 2014 np pl/fakt 47 bordero bashkengjitur np kontrate 8
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 51,038 2014-09-19 2014-09-22 13310930062014 Sherbime telefonike 1093006 602 rep.inspektim shpetim miniera energji,kontrtae TR1F020015110116,fat dt 20.08.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,400 2014-09-19 2014-09-22 13210930062014 Ndihme ekonomike 602 rep.inspektim shpetim miniera uje,fat dt 27.08.2014,kontrate 159122
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 152,000 2014-09-19 2014-09-22 13510930062014 Ndihme ekonomike 602 rep.inspektim shpetim miniera internet,fat nr 31.07.2014,31.08.2014,seri 90305853,110308312
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) "ARBIN-06" Tirane 63,156 2014-09-19 2014-09-22 13410930062014 Uje 602 rep.inspektim shpetim miniera materiale,up nr 20 dt 04.09.2014,ftese per oferte dt 04.09.2014,fat nr 152,155 d t08.09.2014,seri 16143087,16143090,fh nr 18 dt 08.09.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) MAJLIND LAMĒE Tirane 33,000 2014-09-19 2014-09-22 13610930062014 Sherbime telefonike 602 rep.inspektim shpetim miniera materiale,up nr 21 dt 10.09.2014,ftese per oferte dt 10.09.2014,fat nr 34 d t12.09.2014,seri 15267583,fh nr 19 dt 12.09.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 2,000 2014-09-19 2014-09-22 13410930062014 Sherbime telefonike 602 rep.inspektim shpetim miniera rregjistrimin domain,kerkese dt 17.09.2014,fat nr serie 12522872 dt 17.09.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 154,000 2014-09-17 2014-09-18 13110930062014 Elektricitet 602 rep.inspektim shpetim miniera dieta,urdher nr 124 dt 01.09.2014,
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 151,000 2014-09-03 2014-09-03 12810930062014 Te tjera shperblime per personelin 602 rep.inspektim shpetim miniera dieta urdher nr 125 dt 01.09.2014,liste bashkangjitur