Pagesa tė Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate pėrmbledhėse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) All All 76,511,439.00 162 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,685,555 2014-09-02 2014-09-02 12410930062014 Elektricitet 600 rep.inspektim shpetim miniera paga gusht 2014 np pl/fakt 47 bordero bashkengjitur np kontrate 8
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 45,277 2014-08-18 2014-08-18 12110930062014 Paga baze 1093006 602 rep.inspektim shpetim miniera energji,kontrtae TR1F02001510016,fat korrik 2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) CITRUS Tirane 140,400 2014-08-18 2014-08-18 12310930062014 Elektricitet 602 rep.inspektim shpetim miniera materiale,up nr 17 dt 15.07.2014,ftese per oferte dt 16.07.2014,njoftim dt 18.07.2014,fat nr 137 d t18.07.2014,seri 15450437,fh nr 16 dt 18.07.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 173,500 2014-08-15 2014-08-18 12210930062014 Posta dhe sherbimi korrier 602 rep.inspektim shpetim miniera dieta,urdher nr 118 dt 13.08.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 19,920 2014-08-18 2014-08-18 12010930062014 Elektricitet 602 rep.inspektim shpetim miniera uje kontrate 4-H-159122,fat dt 24.07.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 164,020 2014-08-12 2014-08-13 11910930062014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 602 rep.inspektim shpetim miniera vendim gjyqi Cbane Gjoni,vendim nr 980 dt 21.03.2014,urdher nr 116 dt 11.08.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,670,550 2014-08-04 2014-08-05 11310930062014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 600 rep.inspektim shpetim miniera paga korrik 2014 np pl/fakt 47 bordero bashkengjitur np kontrate 8
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 648 2014-08-05 2014-08-05 11510930062014 Shpenzime per honorare 602 rep.inspektim shpetim miniera posta,fat nr 3191 dt 26.07.2014,seri 11520568
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 24,000 2014-07-21 2014-07-23 11010930062014 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per funksionin - Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese,oksigjen,up 7 d 23/4/14,ft of 28/4/14,fat 1817 d 8/7/14 s 14541767
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 178,000 2014-07-18 2014-07-21 11210930062014 Shpenzime per honorare 602 rep.inspektim shpetim miniera dieta u.16.7.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 30,926 2014-07-17 2014-07-17 11110930062014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 1093006 602 rep.inspektim shpetim miniera pageseenergji qershor2014,3.7.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 7,559 2014-07-17 2014-07-17 10810930062014 Te tjera transferime korrente 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese tel f30.6.2014,qershor 2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,400 2014-07-17 2014-07-17 10910930062014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese uji kontrate 4-h-159122-1 ft 26.6.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 480 2014-07-04 2014-07-07 10310930062014 Kancelari 602 rep.inspektim shpetim miniera posta,fat nr 2869 dt 26.06.2014,seri 11510845
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) IBRAHIM OSMANI Tirane 150,000 2014-07-04 2014-07-07 10410930062014 Udhetim i brendshem 602 rep.inspektim shpetim miniera veshje,up nr 13 dt 03.04.2014,ftese dt 07.04.2014,fat nr 103 dt 28.04.2014,seri 15158653,fh nr 7 dt 28.04.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 99,000 2014-07-04 2014-07-07 10510930062014 Elektricitet 602 rep.inspektim shpetim miniera dieta,urdher nr 99 d t03.07.2014,liste dt 04.07.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) EAGLE MOBILE Tirane 70,544 2014-07-02 2014-07-03 10210930062014 Ndihme ekonomike 600-602 rep.inspektim shpetim miniera telefon,kodi 510985,fat Maj 2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) PROMO PRINT Tirane 52,800 2014-06-30 2014-07-01 9710930062014 Paga baze - Shtese page per funksionin 602 rep.inspektim shpetim miniera blerje dokumenta,up nr 4 dt 17.04.2014,ftese per oferte dt 18.04.2014,fat nr 53 dt 29.04.2014,seri 14722514,fh nr 8 dt 29.04.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 42,800 2014-06-30 2014-07-01 9410930062014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 602 rep.inspektim shpetim miniera materiale,up nr 31 dt 27.02.2014,ftese per oferte dt 28.02.2014,fat nr 1163 d t05.03.2014,seri 13165313,fh nr 4 dt 05.03.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) PUBLICITA Tirane 15,480 2014-06-30 2014-06-30 9510930062014 Elektricitet 602 rep.inspektim shpetim miniera dokumenta,up nr 5 dt 17.04.2014,ftese per oferte dt 18.04.2014,fat nr 30 dt 28.04.2014,seri 13775130,fh nr 6 dt 28.04.2014