Pagesa tė Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate pėrmbledhėse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) All All 76,511,439.00 162 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 89,712 2014-03-25 2014-03-26 490930062014 Sherbimet bankare 1093006 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese energjie kodi klientit tr1f020015110016 ft 607825479 dt 24.2.14
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 6,240 2014-03-25 2014-03-26 5210930062014 Posta dhe sherbimi korrier 602 rep.inspektim shpetim miniera kontroll teknik i automjeteve urdher 3 22.1.14 ft 281 tr2 dt 20.3.14 seri 12980699
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 185,500 2014-03-25 2014-03-26 5110930062014 Paga baze 602 rep.inspektim shpetim miniera sherbime dieta urdher 46 dt 21.3.14 listpagesa mars 2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,220 2014-03-25 2014-03-26 5010930062014 Sherbime telefonike 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese uji kontrata 4-h-159122 ft 1402-159122-1-1 dt 24.2.14
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 10,481 2014-03-25 2014-03-26 4810930062014 Sherbime telefonike 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese telefoni ft 7172233489 dt 28.2.14 klienti 310001730921
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 9,000 2014-03-13 2014-03-13 4510930062014 Ndihme ekonomike 602 rep.inspektim shpetim miniera plotesim dokumentacioni i automjetit ft 112027302, 112027583, 1120273691 dt 3.3.14 urdher 3 dt 22.1.14
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 44,000 2014-03-13 2014-03-13 4410930062014 Sherbime te tjera 602 rep.inspektim shpetim miniera sherbime dieta urdher 43 dt 10.3.14 listpagesa mars 2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,416,144 2014-03-04 2014-03-05 3810930062014 Elektricitet 600 rep.inspektim shpetim miniera paga shkurt 2014 np pl/fakt 47 bordero bashkengjitur
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 9,000 2014-02-13 2014-02-14 2710930062014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese TATIM MBI TE ARDHURAT , VENDIM GJYQSORE SHKURT 2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 61,951 2014-02-10 2014-02-10 2510930062014 Elektricitet 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese takse qarkullimi automjeti viti 2014 urdh 3 dt 22.1.14 ft 111966614,11166822 dt 6.2.14
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 49,583 2014-02-05 2014-02-06 2110930062014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur - Udhetim i brendshem 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese takse qarkullimi automjeti urdh 3 dt 22.1.14 ft 111967413,11167422 dt 31.1.14
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 6,938 2014-02-04 2014-02-05 2410930062014 Elektricitet 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese telefoni ft 7168127205 31.12.13 klienti 310001730921
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 4,500 2014-02-04 2014-02-05 2310930062014 Elektricitet 602 rep.inspektim shpetim miniera kontroll fizik automjeti urdher 3 dt 22.1.14 ft 111961350, 111961301, 111968736 dt 3.2.14
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) EAGLE MOBILE Tirane 114,005 2014-02-04 2014-02-05 2210930062014 Ilaēe dhe materiale mjeksore - Posta dhe sherbimi korrier 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese telefoni ft 114101943 dt 31.12.13 kod abonenti 510985
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,482,303 2014-02-03 2014-02-04 2010930062014 Elektricitet 600 rep.inspektim shpetim miniera paga janar 2014 np pl/fakt 47 bordero bashkengjitur
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 3,920 2014-01-28 2014-01-28 1710930062014 Paga baze 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese kontroll teknik vjetor urdh 3 dt 22.1.14 ft 53 tr2 22.1.14 seri 10571720
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 71,215 2014-01-28 2014-01-28 1910930062014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 1093006 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese energjie kodi klientit tr1f020015110016 ft 605719710 dt 30.12.13
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) KEMINET Tirane 39,000 2014-01-17 2014-01-20 1210930062014 Paga baze 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese interneti kontratrate sherbimi 4.1.13 ft 520 dt 31.10.13s 05032420a
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 10,560 2014-01-17 2014-01-17 410930062014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese uji kontrate 4-h-159122-1 ft 1312-159122-1-1 dt 29.12.13
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 27,900 2013-12-31 2014-01-06 14310930062013 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per funksionin - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per largesi nga qendra e banimit - Shtese page per vjetersi ne pune 606 inspektim shpetim miniera shperblim per dalje ne pension shkresa min.fin 18496/1 dt 19.12.13 urdher 31.12.13 bordero bashkengjitur