Pagesa tė Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate pėrmbledhėse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) All All 76,511,439.00 162 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,430 2014-06-27 2014-06-30 9910930062014 Posta dhe sherbimi korrier 602 rep.inspektim shpetim miniera kontroll teknik,pv emergjence dt 27.09.2013,fat nr 4185 dt 27.09.2013,seri 1006576
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) R & R GROUP Tirane 1,202,400 2014-06-25 2014-06-26 9010930062014 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 602 rep.inspektim shpetim miniera pjese kembimi,up nr 9 dt 05.05.2014,njoftim nr 95 dt 02.06.2014,kontrate nr 165 dt 18.06.2014,fat nr 33 dt 19.06.2014 seri 10801983,fh nr 13 dt 19.06.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) AGIM SULĒE Tirane 1,808,389 2014-06-25 2014-06-26 8910930062014 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune 602 rep.inspektim shpetim miniera vendim Marjeta Pengo nr 652 dt 08.04.2010shkres e MF nr 8123/57 dt 16.06.2014,urdher nr 92 dt 23.06.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 537,689 2014-06-24 2014-06-24 8710930062014 Shpenzime per honorare 602 rep.inspektim shpetim miniera vendim nr 2326 dt 08.11.2011,shkres e MF nr 8123/57 dt 16.05.2014,urdher nr 92 dt 23.06.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,776 2014-06-23 2014-06-24 8610930062014 Paga baze 602 rep.inspektim shpetim miniera telefon,kodi 310001730921,fat dt 31.05.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 375,500 2014-06-19 2014-06-20 8410930062014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 602 rep.inspektim shpetim miniera dieta,urdher nr 88 d t18.06.2014,liste dt 18.06.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 19,420 2014-06-19 2014-06-20 8510930062014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 1093006 602 rep.inspektim shpetim miniera energji,kontrate 110016,fat d t19.05.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) KASTRATI SHA Tirane 2,402,774 2014-06-11 2014-06-13 8010930062014 Elektricitet 602 rep.inspektim shpetim miniera karburant kontrate 92 dt 30.5.14 up 18 dt 22.1.14 nj.fituesi 15.5.14 autoriz lidhje kontrate 4/11 dt 16.5.14 ft 14 dt 10.06.14 seri 14807464 fh 12 dt 10.06.14
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,662 2014-06-11 2014-06-12 8110930062014 Elektricitet 602 rep.inspektim shpetim miniera posta,fat nr 2460 d t26.05.2014,seri 11523240
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) EAGLE MOBILE Tirane 65,380 2014-06-05 2014-06-06 7710930062014 Sherbimet bankare - Shpenzime te tjera personeli 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese telefoni ft 120457786 dt 1.5.14 kod abonenti 510985
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) KASTRATI SHA Tirane 1,797,200 2014-06-05 2014-06-06 7810930062014 Kancelari 602 rep.inspektim shpetim miniera karburant kontrate 92 dt 30.5.14 up 18 dt 22.1.14 nj.fituesi 15.5.14 autoriz lidhje kontrate 4/11 dt 16.5.14 ft 14 dt 30.5.14 seri 14808514 fh 11 dt 30.5.14
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,731,586 2014-06-02 2014-06-02 7610930062014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 600 rep.inspektim shpetim miniera paga maj 2014 np pl/fakt 47 bordero bashkengjitur np kontrate 8
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 276 2014-05-21 2014-05-21 7410930062014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 602 rep.inspektim shpetim miniera sherbim postar ft 2113 26.4. seri 11523488
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,696,283 2014-05-02 2014-05-02 6810930062014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 600 rep.inspektim shpetim miniera paga prill 2014 np pl/fakt 47 bordero bashkengjitur np kontrate 8
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 286,332 2014-04-22 2014-04-22 6310930062014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 602 rep.inspektim shpetim miniera blerje karburanti kontrate shtese dt 25.3.14 e kontrates 375 dt 19.8.13 ft t.263 dt 29.3.14 seri 3027084 fh 5 dt 29.3.14
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 67,518 2014-04-18 2014-04-18 640930062014 Paga baze - Te tjera transferta tek individet 1093006 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese energjie mars 2014, kodi klientit TR1F020015110016, Fat 608872650 dt 17.02.14 - 19.3.14
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 20,100 2014-04-18 2014-04-18 6110930062014 Te tjera transferta tek individet 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese uji,muaji mars2014, kontrata 4-H-159122 ft 1402-159122-1-1 dt 26.3.14,nr fat 1402-159122-1-1
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 47,113 2014-04-18 2014-04-18 650930062014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 1093006 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese energjie,kontrata ne vazhdim, Nr 110016, dt 17.04.14, kodi klientit TR1F020015110016
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) EAGLE MOBILE Tirane 55,558 2014-04-03 2014-04-04 5610930062014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese tel ft shkurt 2014, seri 118738550 dt 01.03.14, kod 510985
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) / Autoriteti Kombėtar pėr Sigurinė dhe Emergjencat nė Miniera(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 264 2014-04-03 2014-04-04 5510930062014 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune 602 rep.inspektim shpetim miniera pagese poste ft 1756 dt 26.03.14, seri 11522382