Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) All All 2,032,540.00 86 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 18,060 2014-12-24 2014-12-29 15110500192014 Udhetim i brendshem 1050019 djeta personeli muaji dhjetor-201Instat Kukes
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 2,038 2014-12-26 2014-12-29 15010500192014 Sherbime telefonike 1050019 shp telefoni Dega Tropoj fat78957462dt30.11..2014 Instati Kukes
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 4,743 2014-12-16 2014-12-29 14810500192014 Sherbime telefonike 1050019 shp telefoni fat718953402 dt 30.11..2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 576 2014-12-26 2014-12-29 14910500192014 Posta dhe sherbimi korrier 1050019 shp postare fat501dt 27.11..2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 21,052 2014-12-15 2014-12-15 14710500192014 Udhetim i brendshem 1050019 djeta personeli dhjetor 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 12,500 2014-12-11 2014-12-12 14610500192014 Udhetim i brendshem 1050019 djeta personeli muaji nentor 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 8,709 2014-12-11 2014-12-12 14510500192014 Sherbime telefonike 1050019 shp telefoni fat 718809514dt 30.11.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 1,860 2014-12-11 2014-12-12 14410500192014 Posta dhe sherbimi korrier 1050019 shp postare fat792 dt 30.11.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 53,685 2014-12-01 2014-12-02 13810500192014 Paga baze 1050019 paga personeli nentor 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 88,360 2014-12-01 2014-12-02 13710500192014 Paga baze 1050019 paga personeli nentor 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 6,526 2014-11-26 2014-11-26 13610500192014 Udhetim i brendshem 1050019 djeta personeli nentor 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kukes 340 2014-11-21 2014-11-21 13310500192019 Elektricitet 1050019 energji K Nr T100354 ft617932391dt11.11.2014per DegenTropoje, Instati Kukes
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 1,020 2014-11-20 2014-11-20 13410500192014 Posta dhe sherbimi korrier 1050019 shp postare Dega Tropoj fat452dt31.10.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 2,020 2014-11-20 2014-11-20 13510500192014 Sherbime telefonike 1050019 shp telefoni Dega Tropoj fat718807179 dt 31.10..2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kukes 340 2014-11-11 2014-11-11 13010500192019 Elektricitet 1050019 energji K Nr T100354 ft616745087dt31.10..2014per DegenTropoje, Instati Kukes
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 2,025 2014-11-11 2014-11-11 13210500192014 Sherbime telefonike 1050019 shp teleDega Tropoj fa718638978dt 31.10.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 1,794 2014-11-11 2014-11-11 12910500192014 Posta dhe sherbimi korrier 1050019 shp postare fat1714dt 31.10.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 780 2014-11-11 2014-11-11 13110500192014 Posta dhe sherbimi korrier 1050019shp post ft 402dt30.10.2014 D.Tropoje nga Instati Kukes
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 4,096 2014-11-11 2014-11-11 12810500192014 Sherbime telefonike 1050019 shp teleDega kukes fa718638823dt 30..10.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 16,246 2014-11-04 2014-11-04 12210500192014 Udhetim i brendshem 1050019 paga personeli muaji tetor 2014 bordoroja