Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) All All 2,032,540.00 86 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 53,685 2014-11-04 2014-11-04 12110500192014 Paga baze 1050019 paga personeli shtator 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 88,360 2014-11-04 2014-11-04 12010500192014 Paga baze 1050019 paga personeli muaji tetor 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 636 2014-10-28 2014-10-29 11510500192014 Posta dhe sherbimi korrier 1050019 shp postare Dega Tropoj fat354dt 09.10.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kukes 340 2014-10-10 2014-10-10 11410500182014 Elektricitet 1050019 ene elekt T100354 Dega Tropoj fat615065756 dt 30.092014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 582 2014-10-10 2014-10-10 11210500192014 Posta dhe sherbimi korrier 1050019 shp postare fat640dt 30.09.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 2,071 2014-10-10 2014-10-10 11610500192014 Sherbime telefonike 1050019 shp telefoni Dega Tropoj fat71852642 dt 31.08.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 3,944 2014-10-10 2014-10-10 11310500192014 Sherbime telefonike 1050019 shp telefoni Dega Tropoj fat718452465dt 31.08.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 88,360 2014-10-06 2014-10-06 10410500192014 Paga baze 1050019 paga personeli muaji shtator 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 53,685 2014-10-06 2014-10-06 10510500192014 Paga baze 1050019 paga personeli shtator 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 1,620 2014-09-10 2014-09-11 10210500192014 Posta dhe sherbimi korrier 1050019 shp postare fat 577 dt 31.08..2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 1,920 2014-09-10 2014-09-11 10010500192014 Sherbime telefonike 1050019 Dega trop.shp telefoni fat7178261688 dt31.07.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 340 2014-09-10 2014-09-11 9910500192019 Elektricitet 1050019 energji Dega Tropoj Nr T100354 ft 613924799 dt20.07.2014 DegenTropoje, Instati Kukes
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 552 2014-09-10 2014-09-11 10110500192014 Posta dhe sherbimi korrier 1050019 shp postare fat306 dt 31.07.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 6,626 2014-09-10 2014-09-10 10310500192014 Udhetim i brendshem 1050019 djeta personeli muaji gusht 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 88,360 2014-09-03 2014-09-04 9210500192014 Paga baze 1050019 paga personeli gusht 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 53,685 2014-09-03 2014-09-04 9310500192014 Paga baze 1050019 paga personeli gusht 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 3,033 2014-08-14 2014-08-15 8810500192014 Sherbime telefonike 1050019 shp telefoni fat718261634 dt 31.07.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 2,124 2014-08-14 2014-08-15 8910500192014 Sherbime telefonike 1050019 shp telefoni Dega Tropoj fat 7180066685 dt 14.08.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 816 2014-08-14 2014-08-15 9010500192014 Posta dhe sherbimi korrier 1050019 shp postare Dega Tropoj fat257dt30.07.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 340 2014-08-14 2014-08-15 9110500182014 Elektricitet 1050019 ene elekt T100354 Dega Tropoj fat612836278 dt 03.07.2014