Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) All All 2,032,540.00 86 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 192 2014-01-24 2014-01-27 1110500192014 Unspecified 1050019 shp postareDega Tropoj fat599 dt 31.12.2013
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 1,920 2014-01-24 2014-01-27 1010500192014 Unspecified 1050019 shp teleDega Tropoj fa716855835dt 31.12.2013
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 2,200 2014-01-22 2014-01-23 910500192014 Unspecified 1050019 djeta personeli 23.10.2013-24.10.2013 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 6,025 2014-01-20 2014-01-21 810500192014 Unspecified 1050019 shp telefoni fat716855775 dt 31.12.2013
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 1,860 2014-01-20 2014-01-21 710500192014 Unspecified 1050019 shp postare fat799 dt 31.12.2013
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 135,503 2014-01-08 2014-01-08 0110500192014 Unspecified 1050019 paga personeli dhjetor 2013 bordoroja