Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) All All 2,032,540.00 86 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 192 2014-01-24 2014-01-27 1110500192014 Unspecified 1050019 shp postareDega Tropoj fat599 dt 31.12.2013
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 1,920 2014-01-24 2014-01-27 1010500192014 Unspecified 1050019 shp teleDega Tropoj fa716855835dt 31.12.2013
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 2,200 2014-01-22 2014-01-23 910500192014 Unspecified 1050019 djeta personeli 23.10.2013-24.10.2013 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 6,025 2014-01-20 2014-01-21 810500192014 Unspecified 1050019 shp telefoni fat716855775 dt 31.12.2013
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 1,860 2014-01-20 2014-01-21 710500192014 Unspecified 1050019 shp postare fat799 dt 31.12.2013
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 135,503 2014-01-08 2014-01-08 0110500192014 Unspecified 1050019 paga personeli dhjetor 2013 bordoroja