Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) All All 2,032,540.00 86 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 142,045 2014-08-01 2014-08-01 8210500192014 Paga baze 1050019 paga personeli korrik 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 6,400 2014-07-14 2014-07-14 8110500192014 Udhetim i brendshem 1050019 djeta personeli muaji qershor 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 9,770 2014-07-14 2014-07-14 8010500192014 Sherbime telefonike 1050019 shp telefoni fat718066321 dt 14.07.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 2,040 2014-07-14 2014-07-14 8110500192014 Posta dhe sherbimi korrier 1050019 shp postare fat 412 dt 14.07.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 142,045 2014-07-01 2014-07-01 7310500192014 Paga baze 1050019 paga personeli qershor 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 2,076 2014-06-23 2014-06-24 7010500192014 Sherbime telefonike 1050019 Dega trop.shp telefoni fat717891942dt31.05.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 340 2014-06-23 2014-06-24 6910500182014 Elektricitet 1050019 ene elekt T100354 Dega Tropoj fat611628717 dt 01.06.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 4,972 2014-06-23 2014-06-24 7210500192014 Sherbime telefonike 1050019 shp telefoni fat717892155 dt 31.05.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 840 2014-06-23 2014-06-24 7110500192014 Posta dhe sherbimi korrier 1050019 shp postare fat211dt 29.05.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 12,680 2014-06-16 2014-06-17 6310500192014 Udhetim i brendshem 1050019 djeta personeli muaji prill 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 420 2014-06-10 2014-06-11 6710500192014 Posta dhe sherbimi korrier 1050019shp postare ft 163dt30.04.2014 .Tropoje nga Instati Kukes
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 2,681 2014-06-10 2014-06-11 6410500192014 Sherbime telefonike 1050019 shp telefoni fat 717669430dt 30.04.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 1,920 2014-06-10 2014-06-11 6510500192014 Sherbime telefonike 1050019 shp telefoni Dega Tropoj fat717669333dt 30.04.2014 Instati Kukes
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 3,348 2014-06-10 2014-06-11 6610500192014 Posta dhe sherbimi korrier 1050019 shp postare fat262FAT319dt prill -maj 2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 7,424 2014-06-10 2014-06-11 6810500192019 Elektricitet 1050019 energji Dega Tropoj Nr T100354 ft609684032 dt12.04.2014fat610371703dt30.04.2014dt02.03.2014per DegenTropoje, Instati Kukes
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 142,045 2014-06-03 2014-06-04 5710500192014 Paga baze 1050019 paga personeli muaji maj 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 21,799 2014-05-09 2014-05-12 5610500192014 Sherbime telefonike 1050019 Dega Instatit Kukes shp telefoni fat 717467709 dt 08.05.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 18,560 2014-05-09 2014-05-12 5210500192014 Udhetim i brendshem 1050019 djeta personeli prill 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 1,921 2014-05-09 2014-05-12 5410500192014 Sherbime telefonike 1050019 shp telefoni Dega Tropoj fat717467858dt31.03..2014 Instati Kukes
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 3,060 2014-05-09 2014-05-12 5610500192014 Posta dhe sherbimi korrier 1050019 Dega Instat shp postare fat181dt 31.03.2014