Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) All All 2,032,540.00 86 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 1,188 2014-05-09 2014-05-12 5510500192014 Posta dhe sherbimi korrier 1050019shp postare ft 55dt31.03..2014fatnr116dt31.03.2014 per D.Tropoje nga Instati Kukes
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 142,047 2014-05-02 2014-05-02 4610500192014 Paga baze 1050019 paga personeli muaji prill 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 34,152 2014-04-08 2014-04-08 4510500192014 Udhetim i brendshem 1050019 djeta personeli mars 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 138,634 2014-04-01 2014-04-02 3810500192014 Paga baze 1050019 paga personeli mars 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 936 2014-03-26 2014-03-27 3710500192014 Posta dhe sherbimi korrier 1050019shp postare ft 69dt28.02.2014 S12599021per D.Tropoje nga Instati Kukes
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 8,097 2014-03-26 2014-03-27 3510500192019 Elektricitet 1050019 energji K Nr T100354 ft608151322dt02.03.2014per DegenTropoje, Instati Kukes
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 1,978 2014-03-26 2014-03-27 3610500192014 Sherbime telefonike 1050019 shp telefoni Dega Tropoj fat717265433dt28.02.2014 Instati Kukes
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 11,484 2014-03-18 2014-03-18 3410500192014 Sherbime telefonike 1050019 shp telefoni fat 717265248 dt 28.02.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 2,226 2014-03-12 2014-03-13 3210500192014 Unspecified 1050019 shp postare fat103dt 28.02.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 6,680 2014-03-12 2014-03-13 3310500192014 Unspecified 1050019 djeta personeli shkurt 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 148,587 2014-03-04 2014-03-05 2610500192014 Unspecified 1050019 paga personeli shkurt 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 1,920 2014-02-20 2014-02-21 2310500192014 Unspecified 1050019 shp telefoni Dega Tropoj fat717061550 dt 31.01.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 480 2014-02-20 2014-02-21 2410500192014 Unspecified 1050019 shp postare Dega Tropoj fat22dt 31.01.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 6,366 2014-02-20 2014-02-21 2510500182014 Unspecified 1050019 ene elekt T100354 Dega Tropoj fat606947008 dt 31.1.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 1,332 2014-02-18 2014-02-19 1910500192014 Unspecified 1050019 shp postare fat37dt 31.01.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 6,400 2014-02-18 2014-02-19 2110500192014 Unspecified 1050019 djeta personeli janar 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 2,200 2014-02-18 2014-02-19 2210500192014 Unspecified 1050019 djeta personeli janar 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 6,549 2014-02-18 2014-02-19 2010500192014 Unspecified 1050019 shp telefoni fat7170614555 dt 31.01.2014
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 135,503 2014-02-03 2014-02-04 1310500192014 Unspecified 1050019 paga personeli muaji janar 2014 bordoroja
  Dega e Instat rrethi Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 3,846 2014-01-24 2014-01-27 1210500192014 Unspecified 1050019 ene elekt T100354 Dega Tropoj fat605717549 dt30.12.2013 dt 31.12.2013