Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Sarande (3731) All All 4,511,863.00 104 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Sarande (3731) "MILOSAO" Sarande 5,100 2014-12-30 2014-12-30 12310100312014 Kancelari SHP KANCELERIE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) "MILOSAO" Sarande 32,040 2014-12-30 2014-12-30 12210100312014 Kancelari SHP KANCELERIE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 16,000 2014-12-30 2014-12-30 12110100312014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh SHP FLETORE ZYRTARE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) DEGA TATIMEVE SARANDE Sarande 3,000 2014-12-24 2014-12-26 12010100312014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit TAT NE BURIM NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 20,000 2014-12-24 2014-12-26 11610100312014 Sherbime telefonike SHP QIRAJE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 27,000 2014-12-24 2014-12-26 11910100312014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SHP PASTRIMI I ZYRAVE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 300 2014-12-24 2014-12-26 11710100312014 Posta dhe sherbimi korrier SHP POST NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 20,000 2014-12-24 2014-12-26 11510100312014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh SHP QIRAJE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) A.K.F. PETROLEUM Sarande 22,750 2014-12-18 2014-12-19 11810100312014 Karburant dhe vaj SHP NAFTE PER GJENERATORIN NGA THESARI LIK FAT NR 561 DT 18.11.2014
  Dega e Thesarit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 154,265 2014-12-01 2014-12-01 11110100312014 Paga baze PAGA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) BANKA KOMBETARE TREGTARE Sarande 96,016 2014-12-01 2014-12-01 11210100312014 Paga baze PAGA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 8,811 2014-11-24 2014-11-24 11010100312014 Sherbime telefonike SHP TEL NGA THESARI NR KL 718793869
  Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 960 2014-11-17 2014-11-18 10510100312014 Posta dhe sherbimi korrier SHP POST NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 10,000 2014-11-17 2014-11-18 10610100312014 Sherbime telefonike SHP QIRAJE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) MAGRIP BANA Sarande 51,000 2014-11-17 2014-11-18 10810100312014 Kancelari SHP KANCELERI NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 20,000 2014-11-17 2014-11-18 10910100312014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh SHP QIRAJE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) LEDIAN MITRO Sarande 20,000 2014-11-17 2014-11-18 10710100312014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave RIPARIM PRINTERI HP 3005, LIKUJDIM FATURA NR 20 DT. 03.11.2014 NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 154,265 2014-11-03 2014-11-03 10110100312014 Paga baze PAGA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) BANKA KOMBETARE TREGTARE Sarande 96,016 2014-11-03 2014-11-03 10210100312014 Paga baze PAGA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 40,000 2014-10-31 2014-10-31 /10100312014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh SHP QIRAJE NGA THESARI