Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Sarande (3731) All All 4,511,863.00 104 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 576 2014-03-19 2014-03-19 2610100312014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh SHP POST NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 10,000 2014-03-19 2014-03-19 2410100312014 Sherbime telefonike SHP QERAJE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 154,265 2014-03-03 2014-03-03 2210100312014 Unspecified PAGA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) BANKA KOMBETARE TREGTARE Sarande 95,592 2014-03-03 2014-03-03 2310100312014 Unspecified PAGA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 20,000 2014-02-28 2014-03-03 1410100312014 Unspecified SHP QERAJE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 10,000 2014-02-27 2014-02-28 1710100312014 Unspecified SHP QERAJE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 467,369 2014-02-27 2014-02-28 1910100312014 Unspecified PAGESE SHPERBLIM PER LARGIM NGA PUNA NGA THESARI PER DRAGUSH KASO
  Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 4,008 2014-02-27 2014-02-28 1610100312014 Unspecified SHP POSTE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 5,732 2014-02-27 2014-02-28 1810100312014 Unspecified SHP TEL NGA THESARI NR KL 717061724
  Dega e Thesarit Sarande (3731) DEGA TATIMEVE SARANDE Sarande 51,929 2014-02-27 2014-02-28 2010100312014 Unspecified TAT NE BURIM NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) BANKA KOMBETARE TREGTARE Sarande 12,800 2014-02-27 2014-02-27 10100312014 Unspecified SHP DIETA NGA THESARI,PER NERTILA SELMANI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 25,600 2014-02-13 2014-02-14 1421380102014 Unspecified SHP DIETA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) BANKA KOMBETARE TREGTARE Sarande 95,592 2014-02-03 2014-02-03 1110100312014 Unspecified PAGA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 154,265 2014-02-03 2014-02-03 1010100312014 Unspecified PAGA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 6,471 2014-01-29 2014-01-30 810100312014 Unspecified SHP TEL NGA THESARI NR 22-03
  Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 984 2014-01-29 2014-01-30 710100312014 Unspecified SHP POSTE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 18,300 2014-01-27 2014-01-28 00910100312014 Unspecified SHP DIETA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 56,700 2014-01-24 2014-01-24 0510100312014 Unspecified SHP DIETA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) BANKA KOMBETARE TREGTARE Sarande 12,800 2014-01-24 2014-01-24 610100312014 Unspecified SHP DIETA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) DEGA TATIMEVE SARANDE Sarande 500 2013-12-31 2014-01-13 11510100312013 Unspecified TATIM NE BURIM NGA THESARI