Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Sarande (3731) All All 4,511,863.00 104 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Thesarit Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 10,000 2014-08-27 2014-08-28 7710100312014 Sherbime telefonike SHP QIRAJE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 606 2014-08-27 2014-08-28 66/110100312014 Posta dhe sherbimi korrier SHP POSTE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 126,822 2014-08-01 2014-08-01 7310100312014 Paga baze PAGA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) BANKA KOMBETARE TREGTARE Sarande 96,016 2014-08-01 2014-08-01 7410100312014 Paga baze PAGA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) DEGA TATIMEVE SARANDE Sarande 3,000 2014-07-31 2014-07-31 7210100312014 Paga baze TAT NE BURIM NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 27,000 2014-07-31 2014-07-31 7110100312014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SHP PASTRIMI NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 20,000 2014-07-31 2014-07-31 6910100312014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh SHP QIRAJE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 10,000 2014-07-31 2014-07-31 7010100312014 Sherbime telefonike SHP QIRAJE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 3,719 2014-07-21 2014-07-21 6810100312014 Sherbime telefonike SHP TEL NGA THESARI NR KL 718066621
  Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 192 2014-07-21 2014-07-21 6610100312014 Posta dhe sherbimi korrier SHP POSTE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 20,000 2014-07-21 2014-07-21 6510100312014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh SHP QERAJE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 126,822 2014-07-01 2014-07-01 6110100312014 Paga baze PAGA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) BANKA KOMBETARE TREGTARE Sarande 95,592 2014-07-01 2014-07-01 6210100312014 Paga baze PAGA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 6,468 2014-06-26 2014-06-27 6010100312014 Sherbime telefonike SHP TEL 2203 NGA THESARI LIKUJDIM FAT NR.717891918
  Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 384 2014-06-24 2014-06-24 5910100312014 Posta dhe sherbimi korrier SHP POSTARE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) KAPO RRAKU Sarande 35,705 2014-06-24 2014-06-24 5810100312014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave SHP KANCELARIE NGA THESARI LIKUJDIM FAT NR.152 DT.16.06.2014
  Dega e Thesarit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 56,700 2014-06-16 2014-06-16 5610100312014 Udhetim i brendshem SHP DIETA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) MIHAL RRAPOLLARI Sarande 15,000 2014-06-02 2014-06-03 53/110100312014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave SHP MIREMBAJTJE ZYRAVE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) BANKA KOMBETARE TREGTARE Sarande 95,592 2014-06-02 2014-06-02 5310100312014 Paga baze PAGA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 126,822 2014-06-02 2014-06-02 5210100312014 Paga baze PAGA NGA THESARI