Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Sarande (3731) All All 4,511,863.00 104 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 834 2014-05-28 2014-05-29 4910100312014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh SHP POST NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 20,000 2014-05-28 2014-05-29 5010100312014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh SHP QERAJE NGA THESARI ,FAT NR 20.05.2014
  Dega e Thesarit Sarande (3731) MIHAL RRAPOLLARI Sarande 15,000 2014-05-28 2014-05-29 5110100312014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave SHP MIREMBAJTJE ZYRAVE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 10,000 2014-05-28 2014-05-29 4710100312014 Sherbime telefonike SHP QERAJE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 7,912 2014-05-26 2014-05-27 4810100312014 Sherbime telefonike SHP TEL NGA THESARI NR KL 717669419
  Dega e Thesarit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 126,822 2014-05-02 2014-05-02 4310100312014 Paga baze PAGA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) BANKA KOMBETARE TREGTARE Sarande 95,592 2014-05-02 2014-05-02 4410100312014 Paga baze PAGA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 20,000 2014-04-28 2014-04-29 4110100312014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh SHP QERAJE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 12,231 2014-04-28 2014-04-29 4010100312014 Sherbime telefonike SHP TEL MUAJI MARS NR FATURES 717265565,717467976 NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) FOTI BARDHO Sarande 9,980 2014-04-24 2014-04-24 3810100312014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave SHP PER MIREMBAJTJEN E ZYRAVE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 10,000 2014-04-24 2014-04-24 3910100312014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh SHP QERAJE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 51,200 2014-04-21 2014-04-22 371010312014 Udhetim i brendshem SHP DIETA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 12,800 2014-04-15 2014-04-15 10100312014 Udhetim i brendshem SHP DIETA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 154,265 2014-04-01 2014-04-01 3310100312014 Paga baze PAGA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) BANKA KOMBETARE TREGTARE Sarande 95,592 2014-04-01 2014-04-01 3410100312014 Paga baze PAGA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 12,800 2014-03-28 2014-03-28 3210100312014 Udhetim i brendshem SHP DIETA NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) BRUNILDA SHANAJ Sarande 16,870 2014-03-28 2014-03-28 3010100312014 Kancelari SHP KANCELERIE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 20,000 2014-03-28 2014-03-28 3110100312014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh SHP QERAJE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 20,000 2014-03-19 2014-03-19 2510100312014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh SHP QERAJE NGA THESARI
  Dega e Thesarit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 43,900 2014-03-19 2014-03-19 2710100312014 Udhetim i brendshem SHP DIETA NGA THESARI