Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) All All 24,081,588.00 143 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 672 2014-09-18 2014-09-19 13010100582013 Posta dhe sherbimi korrier 1010058 Drejt Tatimeve Kukes Dega Bajram Currishp postare fat nr344 dt 29.08.2014seria 12586763
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 23,478 2014-09-18 2014-09-19 12910100582014 Posta dhe sherbimi korrier 1010058 Drejt Tatimeve Kukes shp postare fat nr 544 dt31.08.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 6,504 2014-09-18 2014-09-19 13110100582014 Sherbime telefonike 1010058 Drejt Tatimeve Kukes shp telefoni fat nr718488231dt 31.08.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 601,791 2014-09-01 2014-09-02 12210100582013 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1010058 Drejt Tatimeve Kukes muaji gusht 2014 bordoroja
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 979,755 2014-09-01 2014-09-02 12110100582013 Paga baze 1010058 Drejt Tatimeve Kukes muaji gusht 2014 bordoroja
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) ND. UJESJELLESIT Kukes 6,240 2014-08-27 2014-08-28 11610100582014 Uje 1010058 lik uji ft366dt30.07.2014 S14428534 Dr.Tatim Taksave kukes
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 21,096 2014-08-27 2014-08-28 11810100582014 Posta dhe sherbimi korrier sherbim postar ft 461 dt31.07.2014 S12599110Dr.Tatim TaksaveKukes
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 69,500 2014-08-27 2014-08-28 11510100582014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1010058qira objekti Ft23dt01.08.2014 S01676673 Dr.TatimTaksave Kukes
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 29,833 2014-08-27 2014-08-28 11310100582014 Elektricitet 1010058 energji K nr137680 ft612032735&612839435&613925425 DR.Tatimeve Kukes
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 984 2014-08-27 2014-08-28 117101000582014 Posta dhe sherbimi korrier sherbim postar dega tropoje ft 296 dt31.07.2014 S12599264Dr.Tatim TaksaveKukes
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 6,916 2014-08-27 2014-08-28 11410100582014 Sherbime telefonike 1010058 lik telef ft 718298412dt31.07.2014 Dr.Tatim-Taksave Kukes
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) VODAFONE ALBANIA Kukes 15,474 2014-08-19 2014-08-19 10710100582014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1010058 lik tel vodafon fat 119619519 dt 01.07.2014 Dr.Tatimeve Kukes
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 1,107,298 2014-08-04 2014-08-04 10610100582013 Paga baze 1010058 Drejt Tatimeve Kukes muaji gusht 2014 bordoroja
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 685,746 2014-08-04 2014-08-04 10510100582013 Paga baze 1010058 Drejt Tatimeve Kukes muaji gusht 2014 bordoroja
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 6,544 2014-07-22 2014-07-22 10410100582014 Sherbime telefonike 1010058 Drejt Tatimeve Kukes shp telefonimuaji qershor 2014 nr718104829 dt 30.06.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 69,500 2014-07-22 2014-07-22 10310100582013 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1010058 Drejt Tatimeve Kukes Kontrata 90 dt 14.01.2014 fat nr 7 dt 01.07. 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 684 2014-07-14 2014-07-14 9710100582013 Posta dhe sherbimi korrier 1010058 Drejt Tatimeve Kukes Dega Tropoj shp postare fat 247dt 30.06.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 40,140 2014-07-04 2014-07-04 95.10100582013 Posta dhe sherbimi korrier 1010058 Drejt Tatimeve Kukes Dega Kukes shp postare fat 381dt 30.06.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 17,382 2014-07-04 2014-07-04 9310100582014 Sherbime telefonike 1010058 Drejt Tatimeve Kukes Dega Has shp telefoni Gusht-shtator -nentor 2013
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) CEZ SHPERNDARJE Kukes 973 2014-07-04 2014-07-04 9410100582014 Elektricitet 1010058 Drejt Tatimeve Kukes shpenergji elekt T100371fatnr611631629dt01.06.2014