Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) All All 24,081,588.00 143 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 495,746 2014-11-04 2014-11-05 15010100582013 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1010058 Drejt Tatimeve Kukes muaji tetor t 2014 bordoroja
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) ND. UJESJELLESIT Kukes 8,640 2014-11-04 2014-11-05 15310100582014 Uje 1010058 Drejt Tatimeve Kukes shp uje fat nr 562dt 31.09.2014.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 789,762 2014-11-04 2014-11-04 15110100582013 Shtese page per vjetersi ne pune 1010058 Drejt Tatimeve Kukes muaji Tetor 2014 bordoroja
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 69,500 2014-10-28 2014-10-29 14910100582013 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1010058 Drejt Tatimeve Kukes Sa likujdojme qera per muajin tetor 2014 Kontrata 90 dt 14.01.2014 fat nr 45 dt 01.10..2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kukes 889 2014-10-24 2014-10-27 14810100582014 Elektricitet 1010058 Drejt Tatimeve Kukes shpenergji elekt Dega Tropoj t 100371 fat nr 613924627 dt 28.07.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 3,840 2014-10-17 2014-10-17 14610100582014 Sherbime telefonike 1010058 Drejt Tatimeve Kukes shp telefoni fat nr 718673436 dt 30.09.2014.
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kukes 9,508 2014-10-17 2014-10-17 14710100582014 Elektricitet 1010058 Drejt Tatimeve Kukes shpenergji elekt Dega k137680 fat nr615066418dt29.08.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 23,694 2014-10-08 2014-10-09 14010100582013 Posta dhe sherbimi korrier 1010058 Drejt Tatimeve Kukesshp postare fat nr 612dt 30.09.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) VODAFONE ALBANIA Kukes 14,748 2014-10-08 2014-10-09 13510100582014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1010058 shp tel vodafone muaji gusht 2014 seria 122530127
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 1,080 2014-10-07 2014-10-08 13910100582014 Posta dhe sherbimi korrier 1010058 Drejt Tatimeve Kukes Dega Tropoj shp postare fat nr 392 dt 30.09.2014seria12588914
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kukes 822 2014-10-07 2014-10-08 13710100582014 Elektricitet 1010058 Drejt Tatimeve Kukes Dega Tropoj shp energji Fat 615065617 muaji shtator T1003712014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) ND. UJESJELLESIT Kukes 1,920 2014-10-07 2014-10-08 13810100582014 Uje 1010058 Drejt Tatimeve Kukes shp uje seria17179367 fat nr 497dt 30.09.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) ND. UJESJELLESIT Kukes 1,080 2014-10-07 2014-10-08 13910100582014 Posta dhe sherbimi korrier 1010058 Drejt Tatimeve Kukes shp uje seria17179367 fat nr 497dt 30.09.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 300 2014-10-06 2014-10-07 13610100582013 Paga baze 1010058 Drejt Tatimeve Kukes muaji tetor 2014 bordoroja
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 833,644 2014-10-03 2014-10-03 13410100582013 Shtese page per funksionin 1010058 Drejt Tatimeve Kukes muaji tetor 2014 bordoroja
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 494,620 2014-10-03 2014-10-03 13310100582013 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1010058 Drejt Tatimeve Kukes muaji tetor 2014 bordoroja
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) VODAFONE ALBANIA Kukes 18,239 2014-09-30 2014-09-30 12310100582014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe lik tel vodafon gusht shuma16044 ft 12505587shuma 21958(kujtim progri)shkr nr dt29.05.2014 Dr.Tatimeve Kukes
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 6,578 2014-09-30 2014-09-30 12010100582014 Sherbime telefonike 1010058 Drejt Tatimeve Kukes shp telefoni fat nr 717905875
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) ND. UJESJELLESIT Kukes 2,400 2014-09-30 2014-09-30 11910100582014 Uje 1010058 Drejt Tatimeve Kukes shp uje fat nr 426dt 30.08..2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 69,500 2014-09-19 2014-09-22 13210100582013 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1010058 Drejt Tatimeve Kukes Kontrata 90 dt 14.01.2014 fat nr 33seria01676683dt 01.09.2014 2014