Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) All All 24,081,588.00 143 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 6,666 2014-12-12 2014-12-15 18310100582014 Sherbime telefonike 1010058 Drejt Tatimeve Kukes shp telefoni fat nr 718992863dt 30.11.2014.
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Kukes 180,000 2014-12-10 2014-12-11 17610100582014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1010058 Drejt Tatimeve Kuke fatura nr 24485dt 01.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kukes 3,973 2014-12-09 2014-12-10 17410100582014 Elektricitet 1010058 Drejt Tatimeve Kukes shpenergji elekt Dega Tropoj t 100371 fat nr 610472982 dt01.05.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 69,500 2014-12-09 2014-12-10 17510100582013 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1010058 Drejt Tatimeve Kukes Kontrata 90 dt 14.01.2014 fat nr 6 dt03.11.2014 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 12,066 2014-12-09 2014-12-10 17210100582014 Posta dhe sherbimi korrier 1010058 Drejt Tatimeve Kukes shp postare fat nr 758 dt 30.11.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) ND. UJESJELLESIT Kukes 600 2014-12-09 2014-12-10 17310100582014 Uje 1010058 Drejt Tatimeve Kukes shp uje fat nr 627dt 27.11.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 852 2014-12-09 2014-12-10 17110100582014 Posta dhe sherbimi korrier 1010058 Drejt Tatimeve Kukes Dega Tropoj shp postare fat nr 491 dt 30.11.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 161,220 2014-12-03 2014-12-04 16910100582014 Udhetim i brendshem 1010058 djeta muaji nentor -2014 Dr.Tatimeve Kukes
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 225,500 2014-12-03 2014-12-04 17010100582013 Udhetim i brendshem 1010058 Drejt Tatimeve Kukes djeta muaji nentor 2014 bordoroja
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) VODAFONE ALBANIA Kukes 12,045 2014-12-03 2014-12-03 16710100582014 Sherbime telefonike lik tel vodafon fat Nr 1123609111..2014- muaji tetor Dr.Tatimeve Kukes
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 4 2014-12-01 2014-12-02 16510100582013 Sherbimet bankare 1010058 Drejt Tatimeve Kukes kom bankar per kthim pagese 115500 sipas ref P1403042135OP08 04.03.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 513,394 2014-12-01 2014-12-02 16510100582013 Paga baze 1010058 Drejt Tatimeve Kukes muaji nentor 2014 bordoroja
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 860,764 2014-12-01 2014-12-01 16610100582013 Shtese page per vjetersi ne pune 1010058 Drejt Tatimeve Kukes muaji nentor 2014 bordoroja
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) OUEN Kukes 402,000 2014-11-24 2014-11-25 16410100582014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave shp per mirmb objekti fat50 dt21.11.2014seria 12603650 Dega Kukes
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 8,767 2014-11-17 2014-11-17 16210100582014 Sherbime telefonike 1010058 Drejt Tatimeve Kukes shp telefoni fat nr718846033dt31.10.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) PROQUAL Kukes 132,000 2014-11-17 2014-11-17 16110100582014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1010058 Drejt Tatimeve Kuke fatura nr 274-275- dt 12.11..2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kukes 18,864 2014-11-17 2014-11-17 16310100582014 Elektricitet 1010058 Drejt Tatimeve Kukes shpenergji elekt Dega Kukes K137680 fat nr 616335320-617288359dt31.10..2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 29,238 2014-11-10 2014-11-10 15410100582013 Posta dhe sherbimi korrier 1010058 Drejt Tatimeve Kukesshp postare fat nr 685dt31.10..2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 1,152 2014-11-10 2014-11-10 15510100582013 Posta dhe sherbimi korrier 1010058 Drejt Tatimeve Kukes dega Tropoj shp postare fat nr 442dt31.10..2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Kukes (1818) VODAFONE ALBANIA Kukes 16,518 2014-11-04 2014-11-05 15210100582014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe lik tel vodafon fat Nr 122554632 dt 30.10..2014-30.04.2014Dr.Tatimeve Kukes