Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Berat (0202) All All 9,202,271.00 109 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Thesarit Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 11,696 2014-06-25 2014-06-26 6710100022014 Sherbime telefonike Dega e Thesarit per albtelekomin klienti 310001862535 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 17,253 2014-06-25 2014-06-26 6610100022014 Elektricitet 1010002 Dega e Thesarit per cez kontrata A15244 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 1,896 2014-06-04 2014-06-05 5910100022014 Uje Dega e Thesarit per ujin kontrata 3126009 dt 31.05.2014 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 23,560 2014-06-05 2014-06-05 6010100022014 Udhetim i brendshem Dega e Thesarit 1010002 dieta sipas listepageses
  Dega e Thesarit Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 1,224 2014-06-04 2014-06-05 5810100022014 Posta dhe sherbimi korrier Dega e Thesarit per posten fat nr 361 dt 31.05.2014 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 8,569 2014-06-02 2014-06-02 5710100022014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar DEGA E THESARIT PAGA ME KONTRAT MUAJ MAJ 2014 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 293,787 2014-06-02 2014-06-02 5610100022014 Shtese page per vjetersi ne pune DEGA E THESARIT PAGAT MUAJ MAJ 2014 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 19,706 2014-05-16 2014-05-19 5210100022014 Elektricitet 1010002 dega e thesarit per cez kontratta BE1A120001015244 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 9,889 2014-05-16 2014-05-19 5110100022014 Sherbime telefonike dega e thesarit per albtelekom klienti 31001862535 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 17,560 2014-05-09 2014-05-09 5010100022014 Udhetim i brendshem Dega e Thesarit berat dijeta 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 2,004 2014-05-07 2014-05-07 4910100022014 Posta dhe sherbimi korrier Dega e Thesarit posta fat nr 273 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 1,896 2014-05-07 2014-05-07 4810100022014 Uje Dega e Thesarit uje kontrata 3126009 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 11,780 2014-05-05 2014-05-05 4710100022014 Udhetim i brendshem Dega e thesarit Dijeta sherbime 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 8,667 2014-05-02 2014-05-02 4610100022014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Dega e Thesarit 1010002,pagat me kontrate Prill 2014
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 297,735 2014-05-02 2014-05-02 4510100022014 Shtese page per funksionin Dega e Thesarit 1010002,pagat Prill 2014
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 17,280 2014-04-25 2014-04-25 4410100022014 Udhetim i brendshem Dega e thesarit dijeta sherbime 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 29,060 2014-04-21 2014-04-21 4310100022014 Udhetim i brendshem dega e thesarit berat dieta sherbime 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 294,000 2014-04-18 2014-04-18 4010100022014 Te tjera transferta tek individet Dega e Thesarit per Arnaldo Kaci burgim i padrejt shkresa 9385/3 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 9,063 2014-04-18 2014-04-18 3910100022014 Sherbime telefonike Dega Thesarit per albtelekomin klienti 310001862535 marse 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 22,696 2014-04-11 2014-04-11 3810100022014 Elektricitet 1010002 Dega e Thesarit per cez kontrata A15244 muaj marse 1010002