Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Berat (0202) All All 9,202,271.00 109 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 257,755 2014-09-01 2014-09-01 9110100022014 Paga baze DEGA E THESARIT PAGAT MUAJ GUSHT 2014
  Dega e Thesarit Berat (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 6,081 2014-08-12 2014-08-13 8610100022014 Elektricitet 1010002 Dega e Thesarit berat per cez kontrata A15244 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) MUHAREM LILA Berat 77,000 2014-08-12 2014-08-13 8810100022014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Dega e Thesarit berat per Muharem Lila fat nr 31 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 9,031 2014-08-12 2014-08-13 8710100022014 Sherbime telefonike 1010002 Dega e Thesarit berat per albtele klienti 310001862535 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 33,378 2014-08-05 2014-08-06 8510100022014 Te tjera transferta tek individet DEGA E THESARIT tatim burimi page per largim nga puna Parashqivi Bano 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 3,198 2014-08-05 2014-08-06 8310100022014 Uje Dega e Thesarit pges per ujin kontrata 3126009 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 215,220 2014-08-05 2014-08-06 8410100022014 Te tjera shperblime per personelin DEGA E THESARIT page per largim nga puna Parashqivi Bano 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 2,286 2014-08-05 2014-08-06 8210100022014 Posta dhe sherbimi korrier Dega e Thesarit pges per poste fat nr 530 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 259,755 2014-08-01 2014-08-01 8010100022014 Paga baze DEGA E THESARIT PAGAT MUAJ KORRIK 2014101002
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE E GREQISE Berat 7,326 2014-08-01 2014-08-01 8110100022014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar DEGA E THESARIT PAGAT ME KONTRAT MUAJ KORRIK 2014101002
  Dega e Thesarit Berat (0202) CEZ SHPERNDARJE Berat 15,741 2014-07-23 2014-07-24 7810100022014 Elektricitet 1010002 Deda e Thesarit 1010002 likujdim kontrate a-15244,fatura dt.03.07.2014
  Dega e Thesarit Berat (0202) ADIDAS - ONE Berat 96,000 2014-07-23 2014-07-24 7910100022014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Deda e Thesarit 1010002 likujdim fature nr.6.dt.11.07.2014
  Dega e Thesarit Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 9,365 2014-07-17 2014-07-17 7510100022014 Sherbime telefonike Dega e thesarit per albtelekomin klienti 310001862535 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 32,340 2014-07-09 2014-07-09 7210100022014 Udhetim i brendshem Dega e Thesarit 1010002,likujdim dieta sipas liste pageses
  Dega e Thesarit Berat (0202) ALBPRINT Berat 152,400 2014-07-04 2014-07-07 7310100022014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Dega e Thesarit per Albprint bojra fotokopjusi she printeri 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 2,526 2014-07-04 2014-07-04 7210100022014 Posta dhe sherbimi korrier Dega e Thesarit per posten fat nr 450 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 240 2014-07-04 2014-07-04 7110100022014 Uje Dega e Thesarit per ujin kontrata 3126006 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 259,312 2014-07-01 2014-07-01 6810100022014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe DEGA E THESARIT PAGAT MUAJ Qershor 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 5,643 2014-07-01 2014-07-01 7010100022014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar DEGA E THESARIT PAGAT me kontrat MUAJ Qershor 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE E GREQISE Berat 4,185 2014-07-01 2014-07-01 6910100022014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar DEGA E THESARIT PAGAT me kontrat MUAJ Qershor 1010002