Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Berat (0202) All All 9,202,271.00 109 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 1,780 2014-10-29 2014-10-29 11510100022014 Udhetim i brendshem Dega e Thesarit per djeta sherbime miratim nr 14584 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) HYSEN QOJLE Berat 643,285 2014-10-29 2014-10-29 11610100022014 Te tjera transferta tek individet dega e thesarit per vendime Hysen Qojle per Klodiana Azizolli burgim i padrejt 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 60,000 2014-10-29 2014-10-29 11710100022014 Te tjera transferta tek individet Dega e thesarit per 10% tatim vendime gjyqesore per Hysen qojle 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 7,993 2014-10-20 2014-10-21 11310100022014 Sherbime telefonike 1010002 Dega e thesarit per Albtelekomin klienti 310001862535 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 11,238 2014-10-20 2014-10-21 11410100022014 Elektricitet 1010002 Dega e thesarit per operatorin energjise kontrata BE1A120001015244 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) HYSEN QOJLE Berat 502,871 2014-10-15 2014-10-16 10910100022014 Te tjera transferta tek individet Dega e Thesarit berat per hysen qojle vendim gjyqesore per Sulcen 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 51,864 2014-10-15 2014-10-16 11010100022014 Te tjera transferta tek individet Dega e Thesarit berat per tatim burimi per hysen qojle vendim gjyqesore per Sulcen 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) AQIF MARRA Berat 186,400 2014-10-14 2014-10-15 10810100022014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Dega e Thesarit per Aqif Marra materjale kancelarie 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 1,320 2014-10-07 2014-10-08 10610100022014 Posta dhe sherbimi korrier Dega e Thesarit berta per posten fat nr 692 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 1,806 2014-10-07 2014-10-08 10510100022014 Uje Dega e Thesarit berta per ujin kontrata 3126006 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 294,397 2014-10-01 2014-10-01 10310100022014 Shtese page per vjetersi ne pune DEGA E THESARIT PAGAT MUAJ SHTATOR 2014
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE E GREQISE Berat 11,772 2014-10-01 2014-10-01 10410100022014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar DEGA E THESARIT PAGAT ME KONTRAT MUAJ SHTATOR 2014
  Dega e Thesarit Berat (0202) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Berat 10,130 2014-09-19 2014-09-22 10210100022014 Elektricitet 1010002 Dega e thesarit per operatorin OSHEE kontrata A15244 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) HYSEN QOJLE Berat 41,400 2014-09-18 2014-09-19 9810100022014 Te tjera transferta tek individet Dega e Thesarit berat hysen Qojle burgim te padrejt Abedin Menkaj 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 8,650 2014-09-18 2014-09-19 9710100022014 Sherbime telefonike Dega e Thesarit albtelekom klienti 310001862535 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 4,600 2014-09-18 2014-09-19 9910100022014 Te tjera transferta tek individet Dega e thesarit per tatim taksat burgim i padrejt 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) AQIF MARRA Berat 42,000 2014-09-17 2014-09-18 9610100022014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Dega e thesarit per Aqif Marra materjale zyre 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) UJESJELLESI SH.A. Berat 3,720 2014-09-08 2014-09-09 9410100022014 Uje Dega e thesarit berat per ujin kontrata 3126009 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 1,464 2014-09-08 2014-09-09 9310100022014 Posta dhe sherbimi korrier Dega e thesarit berat per posten fat nr 609 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE E GREQISE Berat 7,326 2014-09-01 2014-09-01 9210100022014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar DEGA E THESARIT PAGAT me kontrate MUAJ GUSHT 2014