Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dega e Thesarit Berat (0202) All All 9,202,271.00 109 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dega e Thesarit Berat (0202) HYSEN QOJLE Berat 1,572,122 2014-01-30 2014-01-31 1010100022014 Unspecified Dega e Thesarit 1010002.per Hysen Qojle vendim gjyqesor nr 1709.dt.10.12.2012
  Dega e Thesarit Berat (0202) SEKTORI I TATIMEVE TE TJERA BERAT Berat 57,800 2014-01-30 2014-01-31 810100022014 Unspecified Dga e Thesarit 1010002,tatim ne burim per shperblim A.Telhaj
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 26,400 2014-01-30 2014-01-31 910100022014 Unspecified Dga e Thesarit 1010002,pagese per dieta sipas listepageses dt 30.01.2014
  Dega e Thesarit Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 520,200 2014-01-30 2014-01-30 710100022014 Unspecified Dega e Thesarit 1010002,shperblim per largim nga puna
  Dega e Thesarit Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 2,974 2014-01-20 2014-01-21 310100022014 Unspecified dega e thesarit pag per muajin dhjetor 2013 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 690 2014-01-17 2014-01-20 12910100022014 Unspecified dega e thesarit per posten fat 970 dhjetor 2013 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 12,811 2014-01-17 2014-01-20 1281010022014 Unspecified dega e thesarit per albtelekom dhjetor 2013 1010002
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 335,314 2014-01-06 2014-01-09 110100022014 Unspecified DEGA E THESARIT PAGAT MUAJ DHJETOR 2013
  Dega e Thesarit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 8,667 2014-01-06 2014-01-09 210100022014 Unspecified DEGA E THESARIT PAGAT ME KONTRAT MUAJ DHJETOR 2013